Hola Muchachos, vamos a Mexico! Niepowtarzalna okazja na podróż do jednego z najbardziej różnorodnych krajów świata! Kraju Tequili czy i tortilli, majańskich oraz azteckich ruin, kolorowych miast czy niesamowitych cenotes!

Termin: 26.10-12.11.2019

Liczba dni na miejscu: 14
Liczba dni wolnych od pracy: 11
Grupa: 8-12 osób

Po co my tam właściwie jedziemy? 

Miasto Meksyk 

Siódme pod względem liczebności, największe miasto świata, dom dla milionów meksykanów zbudowany na ruinach azteckiego miasta Tenochtitlán. Na głównym placu Zocalo można podziwiać wzniosłą katedrę, którą odwiedzić Jan Paweł II jak i starożytną Temple Mayor znajdujące się tuż obok! Poczujecie woń smażonych tacos czy quesadilla. Odwiedzicie jeden z najpiękniejszych budynków miasta – Pałac Sztuk Pięknych, najwyższy budynek z tarasem widokowym – Torre Americana, “niebieski” dom jednej z najsłynniejszych malarek Ameryki Północnej – Muzeum Fridy Khalo, wsłuchacie się w muzykę Mariachi grających na placu Garibaldi, zobaczycie prawdziwe walki Lucha Libre w meksykańskiej arenie oraz weźmiecie udział w Parada de la Catrina, z okazji nadchodzącego Święta Zmarłych!  Będziecie mieli okazję pomalować swoją twarz tak jak to robią mieszkańcy Meksyku!

Guanajuato 
Naszym zdaniem, najbardziej kolorowe miasto Meksyku! Przekonacie się o tym sami, spoglądając na malownicze hacjendy położone na wzgórzu czy wchodząc na Mirador de Pipila skąd rozciąga się wspaniała panorama na całe miasto. Będziecie mieli również okazję odwiedzić najstraszniejsze miejsce w Meksyku – Muzeum Mumii, gdzie na wystawach znajdują się niezwykle dobrze zachowane ludzkie mumie. Sama historia tego miejsca jest niezwykła, więc warto się przekonać na własne oczy!

San Miguel de Allende 

Jeśli Amerykanie postanawiają przeprowadzić się do Meksyku, to właśnie tam! Jest to małe kolonialne miasteczko z nadzwyczaj piękną architekturą i wspaniałym, bajkowym kościołem zbudowanym z różowego kamienia. Do tego wąskie uliczki, ściany domów w kolorach ziemi oraz kocie łby! Wszystko to sprawia, że ściąga nowożeńców na najlepszą sesję zdjęciową, jaką mogliby sobie wymarzyć! Nawet jeśli jesteś początkującym fotografem, to miejsce sprawi, że wrócicie ze wspaniałymi zdjęciami, których będą zazdrościć Wasi znajomi!

Oaxaca 

To nie tylko miasto, ale także cały region położony wysoko w górach. Słynie z doskonałych Mezcali, sera,  pysznej czekolady czy prażonych robaków chapulines o smaku chille lub czosnku, które doskonale komponują się z piwem Corona lub Victoria. To tutaj mocno zachowały się lokalne tradycje Święta Zmarłych. Będziecie mieli okazją obchodzić ten dzień wraz z mieszkańcami. Co roku przygotowany jest kilkudniowy festiwal z paradami, przebraniami, tańcami czy dawnymi rytuałami. Odwiedzicie również ruiny miasta Monte Alban, największe drzewo świata w Tulu oraz niezwykły “wodospad” Hierve del Agua!

San Christobal de las Casas

Miasto położone w górach, w stanie Chiapas, słynie z placu ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje wyroby rękodzielnicze w bardzo atrakcyjnych cenach. Po drodze spotkamy ubranych w tradycyjne stroje, ciemnoskórych chiapanecos, którzy pomimo pędzącej do przodu cywilizacji zachowali swoją indiańską tożsamość i do dziś kultywują pradawne rytuały.Tu tradycja jest dobrem najwyższym, dlatego na każdym kroku można poczuć tam ducha historii rdzennych mieszkańców. Kwieciste motywy przeplatają się zarówno na budynkach jak i ubiorach. Odwiedzimy katedrę przy Plaza del Marzo, czy kościół Santo Domingo. Weźmiemy udział w nietypowej wycieczce po mieście pełnym ciekawej sztuki ulicznej.

Palenque

Zaginione miasto Majów stoi przed Wami otworem! Położone w dżungli ruiny są jedną z najlepszych atrakcji archeologicznych Meksyku. Największą atrakcją jest Świątynia Inskrypcji na szczycie 16-metrowej piramidy schodkowej, ozdobiona 620 hieroglifami. Cały kompleks robi niesamowite wrażenie przy akompaniamencie odgłosów zwierząt wydobywających się z dżungli. Po drodze do świątyń odwiedzimy dwa wodospady, w których będzie można wziąć kąpiel.

Bacalar

To jezioro długości prawie 6km, w którym można się dopatrzeć różnych odcieni niebieskiego. Mówi się, ze jest to laguna siedmiu kolorów. Tutaj czeka na Was relaks po poprzednim intensywnym dniu. Wycieczka jachtem po lagunie, możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie czy odpoczynek w knajpie z huśtawkami na wodzie – ten dzień to prawdziwy relaks dla ciała!

Tulum-Cancun

To miejsce jest wręcz fantastyczne ze względu na pobliskie atrakcje oraz dostęp do turkusowego morza z białym piaskiem. W okolicy znajdują się cenotes czyli ogromne studnie krasowe z ciągnącymi się podwodnymi korytarzami. Półwysep Jukatan jest szczególnym miejscem na świecie ze względu na częstotliwość występowania tej formacji. Dla chętnych nurkowanie z butlą, dla osób bez patentu możliwość pływania z maską. W niektórych cenotes występuje możliwość podziwiania Haloklina czyli warstwy przejściowej pomiędzy wodą słodką nad nią i słoną pod nią, jednak tylko dla nurków z uprawnieniami. Dodatkowo zwiedzimy kolejne ruiny, nieco mniejsze choć ze względu na położenie nad oceanem są niezwykle urokliwe i fotogeniczne! W Tulum nudy nie znajdziecie!


Transport:

Loty:

UWAGA ALERT CENOWY! 
Najtańsze połączenie na ten moment (18.06.2019):

Berlin-Miasto Meksyk-Berlin ok. 20h
Cena ok. 1609 zł


Uwaga!
Zakup biletów jest po stronie Ambasady Podróżników, podana cena jest aktualna na dzień 26.01.2019 i może ulec zmianie, sugerujemy dokonywanie rezerwacji przez nasze biuro jak najszybciej.

Podróżujemy busem na całej trasie,  planujemy zakup biletów lotniczych z Europy do Mexico City oraz z powrotem z Cancun. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, wystąpi potrzeba zakupu jednego lotu wewnętrznego z Cancun do Mexico City, którego nie wliczamy do kosztów wyjazdu ok. 350-500zł


Noclegi czyli gdzie śpimy, na hamaku?

Nocujemy w hostelach i hotelach w pokojach 2-3-4 osobowych o normalnym standardzie, jednorazowo mogą zdarzyć się noclegi w dormitoriach. W miarę możliwości, pary będziemy umieszczać w pokojach 2-osobowych.


Kto jest opiekunem grupy?

Ambasadorem grupy będzie Kinga – przemiła osoba z olbrzymim zapasem pozytywnej energii, która udziela się każdemu kto z nią przebywa! To także podróżniczka z krwi i kości. Swoje doświadczenie zdobywała w Klubie Podróżników BIT oraz w Stowarzyszeniu Soliści. W 2014r. odbyła swoją pierwszą długą podróż do Azji Południowo-Wschodniej. W 2017r. wyjechała w kolejną podróż tym razem do Ameryki Środkowej. Była to dla niej zupełnie nowa przygoda i jak sama mówi w Meksyku zakochała się od razu! Z przyjemnością będzie wracać co roku do kolorowych miasteczek tętniących życiem, nie zapominając o pysznym jedzeniu, które można znaleźć na każdym kroku! Kinga jako doświadczony podróżnik i lider grupy zadba o to byście przeżyli ten wyjazd w doskonałej atmosferze, poznacie się nawzajem, odkryjecie nowe miejsca, odpocznienie, a wieczorem zasiądziecie do piwka i nachosów z guacamole, opowiadając wspaniałe historie z każdego dnia. Kinga wyznaje zasadę jedz, podróżuj, baw się! Dużą zaletą jest znjomość języka hiszpańskiego co ułatwia podróżowanie po tym kraju. Wyjazd z nią to będzie prawdziwa przyjemność 😉


No i super, jadę! Ale ile to kosztuje?

1799zł +700$ cena standardowa

Ciut za dużo? Zbierz znajomych, a dostaniecie zniżkę 100zł od osoby:

1699zł +$700/od osoby w grupie dwuosobowej i więcej

UWAGA! Wyjazd odbędzie się przy minimalnym udziale 8 osób


Dlaczego cena podana za wycieczkę jest w złotówkach i dolarach?

Cena w złotówkach jest płatna na konto Ambasady przed wylotem, cena w dolarach określa kwotę płatną w gotówce naszemu Ambasadorowi w Meksyku na poczet transportu oraz atrakcji na miejscu.


Co zawiera cena?

 • Opiekę doświadczonego Ambasadora, który zna hiszpański i był w w/w miejscach
 • Noclegi na całej trasie
 • Transport minivanem na całej trasie
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie w podróży
 • Miniprzewodnik po Meksyk
 • Termoaktywna koszulka wyjazdowa
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji uwzględnionych w programie:
  • Wjazd na dach Torre Americana,
  • Muzeum Fridy,
  • walki Lucha Libre,
  • Muzem Mumii,
  • Walking tour S.C.
  • Snokerling w Cenotes,
  • Ruiny Palenque, Monte Alban oraz Tulum,
  • Wycieczka jachtem po lagunie Bacalar,
  • Wodospad Hierro del Agua

Czego nie zawiera cena:

– Wyżywienia
Biletu lotniczego Polska-Meksyk-Polska
– Biletu lotniczego Cancun-Mexico City jeśli wystąpi taka potrzeba


Harmonogram wpłat:

1. 500zł zaliczki płatne 48h po dokonaniu rezerwacji

2. Pozostała część złotówek płatna na miesiąc przed wylotem do 25.09.2018

3. 700$ płatne na miejscu ambasadorowi grupy

Bilety lotnicze kupowane są przy grupie liczącej min. 8 osób

Ważne! Jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku z przyczyn braku wystarczającej liczby osób, zaliczka jest zwracana w pełnej kwocie.


Masz pytania? Pisz śmiało!

email: biuro@ambasadapodroznikow.pl
Facebook: Ambasada Podróżników


Zapisz się już dziś i jedź z nami odkrywać magiczny Meksyk!

ZAPISY