Na czym polega gra miejska?

Weekendowe wyjazdy w dużej grupie mają to do siebie, że każdy chce wycisnąć z nich 100%, a jednocześnie nie każdy chce zwiedzać te same miejsca, w takim samym tempie, co inni uczestnicy. Wszystkich natomiast łączy jedno: chcą dowiedzieć się jak najwięcej o odwiedzanym miejscu. Na wyjazdach Ambasady Podróżników organizujemy zwiedzanie w sposób alternatywny, pozwalający na spełnienie wszystkich tych wymagań. Jak to robimy? Tworzymy autorskie gry miejskie! Przeglądając ofertę Ambasady, na pewno zwróciliście uwagę, że jednym z kluczowych punktów wyjazdu jest wspomniana gra miejska. Jeśli nie spotkaliście się jeszcze z tym pojęciem, a właśnie planujecie pierwszy ambasadowy wypad, spieszymy z krótkim wyjaśnieniem, czym taka gra jest i czemu zwiedzanie z nią jest fajne.

Gra miejska – zwiedzanie alternatywne

Ambasadowa gra miejska polega na rozwiązywaniu zagadek, odnajdywaniu najważniejszych punktów w mieście, oraz wykonywaniu często śmiesznych zadań, a za wypełnienie każdego z nich organizatorzy przyznają punkty. Na początek uczestnicy dzielą się na kilkuosobowe drużyny i dostają kartki z wydrukowaną mapką oraz treścią gry. Optymalna ilość osób w grupie to 6-8 uczestników, ale nie jest to wymogiem. Nie martw się również, jeśli jedziesz solo lub tylko z osobą towarzyszącą; organizatorzy zawsze starają się „skojarzyć” ze sobą szukających ekipy.

na czym polega gra miejska

Mapki do gry miejskiej podczas naszej wycieczki do Budapesztu

Zadaniem drużyny jest dopasować miejsca na mapie z ich nazwami i krótkimi opisami – takimi, żeby dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o kluczowych miejscach i budowlach. Obowiązkowo trzeba zrobić sobie z nimi zdjęcie, żeby udowodnić swoją wizytę! Dalsza część gry polega na odnalezieniu odpowiedzi na pytania związane ze zwiedzanym miastem, co pozwala dowiedzieć się o nim wielu ciekawostek, oraz wykonywaniu zadań. Jakich?

„Statki, stateczki… znajdźcie statek z najciekawszą nazwą i sfotografujcie się wspólnie na jego tle!”

„Zaśpiewajcie „Cichą noc” („Stille Nacht”) z miejscowymi i nakręćcie z tego filmik!”

„Znajdźcie 5 najśmieszniejszych napisów po czesku i je sfotorgafujcie. Za tłumaczenie – punkty gratis!”

Co dla zwycięzców gry miejskiej?

Najprostszą drogą do wygranej jest rozwiązanie wszystkich zadań i zagadek, oraz odwiedzenie wszystkich oznaczonych miejsc. Co jednak, jeśli nie będziemy jedyną grupą, której się to uda? W grze miejskiej bardzo mile widziana jest kreatywność, która premiowana jest przez organizatorów, czyli sędziów, dodatkowymi punktami. Na plus zdecydowanie jest też rozśmieszenie organizatorów, a nawet subtelne próby przekupstwa… 🙂 Sprawdzanie gry miejskiej odbywa się na koniec dnia, w luźnych godzinach i luźnej atmosferze.

Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, oprócz najlepszej zabawy dostaje nagrody – najczęściej są to prezenty od sponsorów, związane z podróżami i turystyką, lub zwiedzanym miejscem. Ale przecież nie gramy tylko o nagrody… uczestnictwo w grze miejskiej to przede wszystkim fun! Możecie skorzystać z przewodnika w pigułce, skomponowanego na podstawie doświadczeń organizatorów. Macie gwarancję, że nie pominiecie żadnego istotnego punktu w mieście. Zrobicie sobie fotki w pozycjach i sytuacjach, na które pewnie sami byście nie wpadli. A do tego macie motywację do zrobienia jeszcze paru kroków, żeby skompletować wszystkie punkty z gry. Nikt Was nie pogania, a jednocześnie nie zatrzymuje. Sprawdzone i polecone przez dziesiątki zadowolonych graczy!

Kilka słów na temat gry miejskiej w Budapeszcie znajdziecie również w tym wpisie:

https:/dlaczego-weekend-w-budapeszcie-to-genialny-pomysl/

 

Zostaw komentarz:

You don't have permission to register