Najlepsze gry w podróży

Wybierając najlepsze gry w podróży w naszym rankingu kierowaliśmy się przede wszystkim ich rozmiarem, ilością elementów, łatwością zasad i oczywiście… świetną zabawą! Przedstawiamy 8 najlepszych gier karcianych, które kupić możecie w naszym sklepie!

Głębia, dla tych którzy lubią dać nura po skarb

Zaczynamy od skoku na głęboką wodę! Gra Głębia przeznaczona jest dla graczy powyżej ósmego roku życia, a w rozgrywce mogę brać udział dwie osoby. Pudełko jest niewielkich rozmiarów i z łatwością zmieści się nawet w bagażu podręcznym, a ma dokładnie 13,5 x 18,7 cm. W opakowaniu znajduje się; naklejka właściciela gry, karta megamocy, książeczka z obrazkową instrukcją, drewniane pionki w pięciu kolorach, karty do gry, 4 karty planszy i woreczek, w który zapakować można wszystkie elementy gry, co daje możliwość jeszcze wygodniejszego zabierania gry w podróż.
Uczestnicy gry wcielają się w postacie nurków, których zadaniem jest zanurkować po ukryte w głębinach skarby. Głębia jest polską edycją gry Balloon Cup. Jej autorem Stephen Glenn, a za ilustracje odpowiedzialny jest Tomasz Larek.

 

Skull – idealna gra w podróży do Meksyku

Jeszcze mniejsze pudełko i jeszcze lepsza wygoda w podróży? Proszę bardzo! Gra Skull to jedyne 13,2 x 13,2 cm i wygląda na idealną do zabrania w podróż do Meksyku 🙂 Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej 10 roku życia, a w rozgrywce trwającej od 15-30 minut może wziąć udział od 3 do 6 osób. Jak ostrzega autor, gra dedykowana jest dla osób o mocnych nerwach, którym nieobce są pokerowe rozgrywki i blefowanie. W pudełku znajdziemy oczywiście instrukcję, 7 znaczników wykonanych z drewna i 24 żetony.
Gra polega na licytacji i obstawianiu, a żeton czaszki oznacza przegraną. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie dwa znaczniki po właściwym obstawieniu.
Autorem Skull, która zdobyła we Francji tytuł Gry Roku, jest Herve Marly.

Dobble – wygrywa najszybszy!

Najlepsze gry planszowe doble

Zdecydowanie dużą zaletą tej gry jest fakt, że została ona zaprojektowana w opakowaniu, które jest małą, metalową puszką o średnicy 9 cm! Nie dość więc, że zajmuje nam minimum miejsca w bagażu, to jeszcze jest dobrze zabezpieczona przez porządne pudełko. Od nas duży plus!
Dobble dedykowane są rozgrywce graczy powyżej szóstego roku życia, a w zabawie może brać udział jednocześnie od 2 do aż 8 osób, a wiadomo, im więcej tym… trudniej! 🙂 Gramy za pomocą 55 okrągłych kart na których znajduje się aż 50 różnych symboli. Na jednej karcie jest ich 8. Kto wygrywa? Szybszy i bardziej spostrzegawczy, który zgarnie karty o tych samych symbolach. Uwaga na dłonie, bo podczas tej gry naprawdę się dzieje. Z pomocą tego samego zestawu możemy zagrać aż w 5 różnych wariantów gry; Piekielna Wierza, Studnia. Parzy, Złap je wszystkie, Zatruty podarunek. W video poniżej znajdziesz zasady każdej z nich.

 

Eksplodujące Kotki dla ludzi, którzy kochają koty i wybuchy

Ile eksplodującym kotków jest wstanie pomieścić małe pudełko o wymiarach 16 x 11 cm? Koniecznie musicie to sprawdzić, bo ta gra jest już kultowa. Przeznaczona dla graczy powyżej 12 roku życia w ilości od 2 do 5. Samo wytłumaczenie jej zasad zajmuje jedyne 2 minuty, a sama gra około 15 minut. Trzeba wiedzieć, że gra ta jest fenomenem nie tylko z powodu dość kontrowersyjnego rozrywana kotów na strzępy, ale przede wszystkim z faktu, że została ona sfinansowana przez … uwaga! ponad 219 000 osób!
Gra polega na tym, aby nie dać się wysadzić przez kotka.
Potrzebne Ci więc będą spora dawka szczęścia i poczucia humoru. W pudełku znajdują się; instrukcja i 56 kart.

Munchkin – Śmierdź Orką!

Kolejna pozycja to coś dla fanów zabijania potworów w wieku od 10 lat w górę. Tu rozgrywka zajmie nam zdecydowanie więcej czasu, bo aż do 2 godzin, czyli idealny zabijacz czasu w długiej podróży dla od 3 do 6 osób. Wymiary pudełka: 21 x14 cm, nadal więc w kategorii wagi lekkiej i pakownej. Munchkin jest karcianką, w której aby wygrać należy; wywarzyć drzwi, pokonać potwora, zgarnąć skarb i zdobyć 10 poziom, a aby dojść do zwycięstwa trzeba zabijać, oszukiwać i kraść. Z pewnością więc będzie ekscytująco, a jeżeli staniecie się fanami tej gry, ucieszy Was fakt, że cały czas powstają jej nowe wersje, rozszerzenia i dodatki.

Autorem gry jest Steve Jackson, a za ilustracje odpowiedzialny John Kovalic. W roku 2001 Munchkin został uznany za najlepszą grę karcianą roku! [Orgins Award Winner]

Gwiezdny Fluxx – to Ty zmieniasz zasady gry

gry planszowe w podróży

Gwiezdny Fluxx to gra, którą ciężko się znudzić, a to dlatego, że każdy z graczy może zmieniać jej zasady na bieżąco, w czasie trwania jednej rozgrywki. Karcianka nie z tej ziemi przeznaczona dla od 2 do 6 graczy w wieku powyżej 8 lat. Gra może trwać od 5-30 minut, jest więc dynamicznie i dzieje się! Reguły są proste; dobierasz kartę i grasz, póki Ty lub ktoś inny nie zmieni zasad, a aby wygrać należy zrealizować jeden z ponad 20 celów. Tylko czy zdążysz przed kolejną zmianą zasad?
W pudełku o wymiarach 11,5 x 16 cm znajduje się instrukcja i 110 kart.

Jungle Speed – czas na trochę ruchu!

Jungle Speed Złap Totem, to gra zręcznościowa dla osób szybkich i spostrzegawczych w wieku powyżej 7 lat. Gramy około 15 minut w 2 do 10 osób, a jeżeli gra maksymalna ilość graczy to zdecydowanie – będzie się działo! Jak piszą producenci, jest to szalona i uzależniająca gra towarzyska i my się z tym w 100% zgadzamy. W pudełku znajdziecie oczywiście instrukcję, drewniany totem, 70 kart i jak w przypadku Głębi, super praktyczny woreczek na wszystkie elementy gry.
Na czym polega zadanie graczy? Musisz złapać za totem jako pierwszy, gdy tylko na karcie przeciwnika znajdzie się ten sam symbol, co u Ciebie. Wydaje się proste? Nie dodaliśmy jeszcze, że symbole są do siebie często bardzo podobne, ale nie identyczne, a w przypadku takiej pomyłki skutecznie oddalamy się od zwycięstwa. I jeszcze jedno; uwaga na graczy z długimi paznokciami XD

 

Karty Dżentelmenów – tylko dla dorosłych!

Najlepsze planszówka w podróży

I na koniec naszego zestawienia gra zajmująca najmniej miejsca, pudełko ma tylko 11 x 7 cm. Przeznaczona jest dla graczy pełnoletnich w ilości od 3 do aż 15. Jest to jedyna tego rodzaju gra, do której zaprosić możemy także naszych anglojęzycznych przyjaciół – czyli gra idealna w podróży! Na komplet gry składa się 220 kart, a w tym 53 Karty Czarne z pytaniami, 161 Kart Białych z odpowiedziami. Dodatkowo puste karty na własne pytania i odpowiedzi. W każdej kolejce pada jedno pytanie, które zadaje Dżentelmen, a zadaniem pozostałych uczestników jest udzielenie na nie najlepszej odpowiedzi. Uwaga, w treści kart znajdziecie także niecenzuralne kwiatki.

 

Wszystkie gry znajdziesz w naszym sklepie internetowym w kategorii Rozrywka https://ambasadapodroznikow.pl/sklep/kategoria/rozrywka/

 

Zostaw komentarz:

You don't have permission to register