Najlepsze restauracje we Lwowie – top 5

Lwów to przepiękne i urokliwe miasto dla miłośników historii i architektury. Dla wielu jest to też prawdziwy kulinarny raj. To właśnie tu, w niewygórowanej cenie możemy skosztować nie tylko specjałów kuchni ukraińskiej, ale też dań kuchni świata. Polacy z reguły tłumnie odwiedzają serwującą ukraińskie dania sieciówkę – ​Pyzatą Chatę​ – lub obowiązkowo zahaczają na kieliszek, od pewnego czasu obecnej też w Polsce, ​Pijanej Wiśni​. Ale to przepiękne miasto ma o wiele więcej do zaoferowania. Podczas naszego wspólnego wyjazdu, będziecie mieć wystarczająco dużo czasu wolnego, by odkryć lwowskie lokale. Co istotne, najciekawsze miejsca oferują nie tylko smaczne posiłki, ale też niebanalną atmosferę i charakter. Koniecznie skorzystajcie z naszych rekomendacji i sprawdźcie najlepsze restauracje we Lwowie:

Restauracja Baczewski

 restauracja Baczewskich

Źródło: https://www.facebook.com/BaczewskiRestauracja

Restauracja – legenda. Miejsce kultowe dla miłośników wódki noszącej tą samą nazwę. Aby dostać się do środka, trzeba najczęściej odstać swoje w kolejce. Mówi się, że to najlepsze miejsce na śniadanie we Lwowie – bo gdzie indziej do porannego posiłku zaserwowany zostanie Ci kieliszek szampana lub wódki? Śniadanie serwowane jest w formie szwedzkiego stołu – płacimy za wejście i możemy swobodnie próbować kolejnych przysmaków. Równie apetyczne są tu obiady. A to wszystko w niezwykle przyjemnej sali zaaranżowanej na oranżerię, z muzyką na żywo tle.

Kryjówka

najlepsze restauracje we Lwowie kryjówka na rynku

Źródło: https://www.facebook.com/kryjivkalviv/

Restauracja stylizowana na kryjówkę partyzantów UPA, co dla Polaków często jest kontrowersyjne. Ze względu na niebanalny wystrój (broń i mundury, archiwalne zdjęcia, a nawet… działo!), Kryjówka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Już sam brak szyldu i jakiegokolwiek oznaczenia, gdzie dokładnie znajduje się wejście, wprowadza tajemniczą atmosferę. Po zastukaniu w odpowiednią bramę, drzwi do bunkra otwiera nam żołnierz z okrzykiem “Slava Ukrainie”. Po przekroczeniu progu, przenosimy się w czasie. Co najważniejsze, poza niezwykłym klimatem, restauracja słynie z pysznego jedzenia – głównie kuchnia ukraińska.

Loża Masońska

Loża Masońska we Lwowie

Źródło: https://www.facebook.com/NaidorozhchaRestoracijaGalychyny/

Reklamowana jako najdroższa restauracja w Galicji. Wiąże się to zapewne z bogactwem dekoracji – oryginalny wystrój to najważniejsza cecha tego miejsca. Za niepozornymi drzwiami kryje się lokal przepełniony symbolami i niezwykłą atmosferą. Tym, którzy chcą posmakować wyszukanego posiłku w tym miejscu, polecamy wyrobienie wcześniej karty Just Lviv it, która w znaczący sposób obniży wartość naszego rachunku.

Pod Złotą Różą

Pod Złotą Różą we Lwowie

Źródło: https://www.facebook.com/pidzolotojurozoju

Restauracja z kuchnią żydowską, którą na tle wszystkich innych wyróżnia… brak podanych cen w karcie! To, ile zapłacimy za posiłek uzależnione jest od naszych zdolności targowania się. Warto mieć na uwadze, że kelnerzy mają dużą wprawę w twardych negocjacjach. Nastrojowo udekorowane miejsce z archiwalnymi zdjęciami żydowskiego Lwowa. Dodatkową atrakcję stanowi grana na żywo muzyka klezmerska. Koniecznie spróbujcie tamtejszej pejsachówki, czyli… koszernej śliwowicy!

Teatr Piwa

Teatr Piwa we Lwowie

Źródło: https://www.facebook.com/pravdalviv/

Poza świetną kuchnią, Ukraina słynie też ze sporego wyboru trunków. Teatr Piwa Prawda z pewnością zaspokoi pragnienie największych smakoszy złotego napoju. Do wyboru mamy tu kilkanaście piw kraftowych, których możemy próbować w wesołej i lekko podchmielonej atmosferze. W sąsiedztwie lokalu znajduje się również sklep z piwami, a dla zainteresowanych istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczce po browarze. Co ważne – Teatr Piwa to miejsce, w którym można nie tylko wypić, ale też całkiem dobrze zjeść!

 

Jeżeli chcielibyście poznać te miejsca, to serdecznie zapraszamy na wyjazdy z nami z serii Zakochaj się we Lwowie. Link do oferty i zapisów znajdziecie tu:

Zakochaj się we Lwowie

Na naszym blogu znajdziecie również inne wpisy na temat lwowskich smaczków. Zapraszamy!

Czego spróbować we Lwowie – top 10 alkohole i napoje

 

 

Zostaw komentarz:

You don't have permission to register