Podróże po Europie lato 2020 – gdzie mogę jechać?

Z pewnością zastanawiacie się, jak spędzić tegoroczne lato. Do wyboru mamy oczywiście bałtyckie plaże z coraz wyższymi temperaturami i cenami, niezastąpione górskie szlaki, oraz chill nad lokalnymi jeziorkami i zostawiane zawsze na ostatnią opcję (nie wiedzieć czemu) – Mazury. Dla tych jednak, którzy Polskę przejechali już wzdłuż i wszerz i nie wyobrażają sobie urlopu bez zagranicznych wojaży, próbowania nowych dań, poznawania nowych zwyczajów i obcojęzycznych ludzi, polecamy być na bieżąco ze stroną https://reopen.europa.eu/pl

Znajdziecie na niej szczegółowe informacje na temat przemieszczania się po Unii Europejskiej w czasie najbliższych miesięcy. Wystarczy wpisać miejsce, do którego chce się wybrać, aby poznać wszystkie aktualne wytyczne.

 

Wpisując państwo docelowe otrzymujemy informacje na temat przemieszczania się do i z wskazanego kraju każdym ze środków transportu, samego przejazdu przez, a ponadto szczegółowy spis wytycznych na temat obostrzeń związanych z epidemią oraz działania punktów usługowych. I tak dla przykładu informacje na temat Chorwacji i Portugalii dla naszego państwa.

 

Poniżej prezentujemy Wam krótką infografikę, która przedstawia kraje Unii Europejskiej z podziałem na te, do których możemy śmiało podróżować teraz oraz te, w których obowiązują dla nas jeszcze pewne obostrzenia. Pamiętajcie proszę, że przedstawione w niej dane są aktualne na dzień 19.06.2020. Zachęcamy Was do śledzenia informacji na stronie na bieżąco, tak jak są one aktualizowane. 

 

Zostaw komentarz:

You don't have permission to register