Berlin. Das miasto.

Termin: 25-26.05.2019

Liczba dni na miejscu: 2
Liczba dni wolnych od pracy: 0
Grupa: 59 osób
Wyjazd: 25.05.2019 (sobota) ok. 04:00
Powrót: 26.05.2019 (niedziela) ok. 23:00

Wir fahren nach Berlin!

Zapraszamy Was na wspólny weekend w stolicy Niemiec i położonym nieopodal Poczdamie. Odkryjmy wspólnie dwa kontrastujące ze sobą miasta – kosmopolityczny, różnorodny, pełen street artu i ikonicznych budowli Berlin, oraz kameralny, lecz imponujący zabytkami Poczdam.

Berlin to drugie po Londynie najludniejsze miasto Europy. Przez wiele lat podzielony, obecnie jest kulturalnym centrum Niemiec. Szare, komunistyczne budynki kontrastują tu z monumentalnymi zabytkami i nowoczesnymi biurowcami. Berlin słynie z tolerancji i otwartości, dzięki czemu jest domem dla imigrantów ze wszystkich stron świata, co czyni go kolorowym i różnorodnym. Spacerując po mieście, na pewno nie raz zastanowicie się, czy jeszcze jesteście w Niemczech 🙂

Podczas wizyty w Berlinie trzeba zahaczyć o symbole miasta, na czele z Bramą Brandenburską, Reichstagiem, czy Katedrą. O bogatej, acz trudnej historii miasta przypomną Pomnik Holocaustu, Checkpoint Charlie, pokryte graffiti fragmenty muru berlińskiego. A to tylko kilka z miejsc, które trzeba odwiedzić choć raz!

Berlin to miasto muzeów i galerii – jest tam ich ponad 170. Zobaczyć można ogromne szkielety dinozaurów w Muzeum Historii Naturalnej, popiersie Nefretete w Pergamonmuseum, byłą siedzibę Gestapo w Topografii Terroru, stare klasyczne auta w Muzeum Motoryzacji i wiele, wiele innych. Dla wybrednych znajdą się mniej standardowe pozycje: Legoland, Muzeum Erotyki, a nawet Currywurst Museum 🙂

Berlin to bardzo zielone miasto. Najlepiej odczuć to można w słynnym parku Tiergarten, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, nie oddalając się nawet od centrum. Nieodłącznym elementem wycieczki po Berlinie jest również street art! Na każdym kroku można natknąć się na niesamowite murale.

Poczdam leży odrobinę w cieniu Berlina, ale wizyta w stolicy Niemiec jest świetną okazją, by się do miasta pałaców. Głównym punktem wizyty jest na pewno Sanssouci – barokowy kompleks budowli otoczony wielkim parkiem, który w maju rozkwita w całej okazałości. Nowy Pałac, w którym możemy obejrzeć przebogate komnaty królewskie, oraz pałac Sanssouci wraz z imponującymi ogrodami pałacowymi mogą pochłonąć na długo. Park skrywa w sobie wiele mniejszych budowli, a kilka kroków dalej czeka na nas pełne niespodzianek centrum miasta.

(Pssst, w ten weekend obchodzimy Dzień Matki! Dalej nie masz pomysłu na prezent? Wspólny weekend, zwiedzając Berlin i Poczdam, na pewno jej się spodoba!)

PLAN WYJAZDU:

Sobota:
– przyjazd do Berlina około 11:00
– zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej
– zwiedzanie Reichstag w godzinach popołudniowych
– dla chętnych wspólne gry w hostelu i wyjście do klubu

Niedziela:
– śniadanie
– wyjazd do Poczdamu
– zwiedzanie Nowego Pałacu w Poczdamie (opcjonalnie)
– czas wolny na zwiedzanie parku i miasta
– w drodze powrotnej rozdanie nagród za grę miejską
– powrót do Wrocławia około 23:00

To co, jedziemy?

Cena za osobę wynosi 349 zł. Przy zapisach do 26.04 mamy dla Was zniżkę. Cały wyjazd za jedyne 299 zł od osoby! Dla Mam niespodzianki gratis!

CENA ZAWIERA:

– 1 nocleg w pokojach 4 i 6 osobowych w centrum Berlina ; (zaznaczamy, że możecie zostać zakwaterowani z innymi uczestnikami wyjazdu)- https://www.wombats-hostels.com/berlin/gallery/
– Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem w obie strony
– Śniadanie w niedzielę
– Ubezpieczenie (koszty leczenia, odpowiedzialność cywilna na mieniu i osobie + NNW)
– Grę miejską z nagrodami
Zapisy poniżej lub pod linkiem: https://forms.gle/VsT1X1z2nXUr35Jm9