Drezno&Praga

Grzaniec w trzech wydaniach – Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno & Praga

TERMINY: 7-8.12.2019 oraz 14-15.12.2019 (1 nocleg)

->>Przejdź do zapisów na wyjazd<<-

W piątkowy wieczór grzane wino, w sobotnie popołudnie Glühwein, a wieczorem svařené víno… czemu nie, pod warunkiem, że wybierzesz się z Ambasadą Podróżników na jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie i Pradze!

Poczuj magię świąt w trzech różnych klimatach. W piątek odwiedzasz wrocławski jarmark, w sobotę czujesz magię świąt w Dreźnie, a w niedzielę spacerujesz przystrojonymi praskimi uliczkami. Nie możesz się zdecydować, na który jarmark jechać w tym roku? Jedź na dwa!

W sobotę rano wyruszymy do Drezna. Dresdner Striezelmarkt to najstarszy w Niemczech jarmark, który odbędzie się już po raz 585. i uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej tradycyjnych jarmarków w całym kraju. Oferuje mnóstwo różnorodnych, ręcznie robionych ozdób świątecznych i lokalnych smakołyków sprzedawanych przez sprzedawców ubranych w tradycyjne stroje. Co roku odbywa się także na nim Dresdner Stollenfest – świąteczna parada prowadzona przez miasto, zakończona krojeniem przez nadwornego piekarza gigantycznej strucli i częstowaniem nią jarmarkowych gości. W tym roku Stollenfest wypada 7. grudnia, więc będziemy w samy centrum tych wydarzeń!

Dla osób lubiących bardziej kameralne miejsca mamy dobrą wiadomość – w Dreźnie odbywa się jednocześnie kilkanaście jarmarków, wiele z nich jest małych i trochę oddalonych od głównego placu. Drezno oferuje także wiele pięknych zabytków, na czele z pałacem Zwinger. Zdecydowana większość z nich położona jest w okolicy Starego Miasta, nie będzie więc problemu, by je odwiedzić.

Wczesnym wieczorem wyruszymy do Pragi. Od Drezna dzieli ją 150 km, będzie więc czas na regenerującą drzemkę w autobusie, a nocleg na Starym Mieście pozwoli nam na spędzenie wieczoru na jarmarku, kolacji lub imprezie – jak kto woli 🙂

W niedzielę spędzimy czas na zwiedzaniu Pragi. Oprócz zobaczenia najważniejszych zabytków w mieście głównym celem naszego wyjazdu będzie odwiedzenie jarmarku na Rynku Staromiejskim, uważanego za najpiękniejszy w Europie. Ogromna choinka, kolędy i przedstawienia na żywo są klimatycznym tłem dla kolorowych straganów i doświadczeń kulinarnych. Na jarmarku w Pradze napijemy się nie tylko grzanego wina, ale również grzanego miodu pitnego, różnych piw, cydru i ponczu, a zjemy wiele miejscowych przysmaków: drożdżowe trdelniki, ziemniaczane placki langosze, czeski gulasz, pieczone kasztany i wiele, wiele innych.

PLAN WYJAZDU
SOBOTA:
7:00 – wyjazd z Wrocławia
10:30 – przyjazd do Drezna; w planach oczywiście wizyta na jarmarku, ale w Dreźnie wszystkie najważniejsze atrakcje znajdują się w centrum, więc nie będzie problemu ze zwiedzaniem
17:00 – wyjazd do Pragi, regenerująca drzemka w autobusie
19:30 – przyjazd do Pragi, zakwaterowanie w hostelu, krótki odpoczynek
21:30 – wyjście na jarmark/spacer, dla najwytrwalszych impreza 🙂 będziemy mieszkać w centrum miasta, więc nie będzie problemu z powrotem do hostelu.
NIEDZIELA:
08:00-10:00 – śniadanie
10:00 – wykwaterowanie z hostelu
11:00 – zwiedzanie miasta i jarmarku świątecznego; dodatkowo organizatorzy zadbają o to, żebyście się nie nudzili i jak najlepiej poznali Pragę i jej zakamarki 
19:00 – wyjazd do Wrocławia
23:30 – planowany powrót

CENA:
Przy zapisach do 30.10 – 249 zł. Cena po zakończeniu promocji – 299 zł.

CENA ZAWIERA:

  • Transport autokarem w obie strony na całej trasie
  • nocleg w hostelu w samym centrum Pragi, w pokojach 4-6-8 osobowych z łazienką, ze śniadaniem w formie bufetu
  • grę miejską, dzięki której poznasz Drezno i Pragę
  • ubezpieczenie
  • opiekę liderów i dodatkowe atrakcje!

Zapisy poniżej lub bezpośrednio w linku: https://forms.gle/jTXBrPZc419UkjPXA