Egeszegedre! Festiwal Wina w Budapeszcie

Termin: 05-08.09.2019

Liczba dni na miejscu: 3
Grupa: 57 osób
Wyjazd: 05.09 (czwartek) ok. 22:00

Powrót: 08.09 (niedziela) ok. 00:00

->>Przejdź do zapisów na wyjazd<<-

Budapeszt. Perła Dunaju

Budapeszt wymieniany jest jednym tchem obok Pragi, Wiednia czy Paryża, jako jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Stolica Węgier liczy prawie 2 miliony mieszkańców, a corocznie odwiedza ją 2,5 miliona turystów – ta liczba mówi sama za siebie, Budapeszt trzeba odwiedzić chociaż raz!

Składa się on z dwóch, rozdzielonych rzeką Dunaj części: spokojnej, zielonej Budy oraz tętniącego życiem Pesztu. Słynie z pięknej architektury, monumentalnych mostów, zamków, a także zapierających dech w piersiach widoków z licznych wzniesień i wież widokowych. Pierwszy dzień wyjazdu poświęcimy na poznanie Pesztu – nasza gra miejska z nagrodami poprowadzi Was przez najważniejsze zabytki, ukryte zakątki, oraz zaznajomi z lokalnymi przysmakami.

 

Egészségedre, czyli na zdrowie!

„Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki”… kto powiedział, że nie do szklanki wina? Co roku na początku września w Budapeszcie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Wina – świetna okazja do sprawdzenia, czy stare powiedzenie nadal jest aktualne 🙂 Na festiwal wybierzemy się w sobotę, drugiego dnia wyjazdu. Będzie to też okazja do zwiedzenia najważniejszych miejsc po zachodniej stronie Dunaju.

Wydarzenie odbywa się na tarasach zamku Buda, z pięknym widokiem na całe miasto. Po opłaceniu biletu wstępu, otrzymaniu kieliszka na zawieszce i jednego bonu degustacyjnego staje przed nami możliwość spróbowania win od 200 wystawców z różnych regionów Węgier oraz z zagranicy. Kieliszek wina można kupić już od kilku złotych, a jeśli nam posmakuje – nabyć całą butelkę. Dodatkowo możemy spróbować lokalnych przysmaków w bardzo przystępnych cenach, wziąć udział w koncertach i pokazach, a także za darmo zwiedzić zamkowe muzeum.

Po dwóch intensywnych dniach zwiedzania, degustacji i innych atrakcji przyda się trochę relaksu – wybierzemy się do jednego z miejskich parków, pospacerujemy i pożegnamy się z miastem. Będzie to również czas wolny na kupienie pamiątek i odwiedzenie miejsc, na które zabrakło czasu.

Moc atrakcji za dnia nie oznacza, że wieczorem spoczniemy na laurach 🙂  nocą miasto również tętni życiem – dla najwytrwalszych zorganizujemy wyjście do barów i/lub klubów.

Rozkład jazdy:

Czwartek (05.09)
Wyjazd z Wrocławia w godzinach wieczornych

Piątek (06.09)
Przyjazd do Budapesztu i zakwaterowanie w hostelu
Zwiedzanie dzięki grze miejskiej
Niespodzianka od organizatorów, wyjście na miasto dla chętnych

Sobota (07.09)
Wyśmienite śniadanie
Festiwal Wina, ze strefą gastro, tańcami i swawolami 🙂
Zwiedzanie Zamku i okolicznych atrakcji

Niedziela (08.09)
Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu
Czas wolny, ostatnie spacery, relaks
Wyjazd powrotny po południu, powrót do Wrocławia około północy

Gdzie nocujemy?
W Budapeszcie zamieszkamy w Wombat’s City Hostel – hostelu położonym w samym centrum miasta. Czekają tam na nas pokoje 4-6 osobowe z łóżkami piętrowymi i duże śniadania w formie bufetu wliczone w cenę. .  Zdjęcia hostelu możecie zobaczyć na: https://www.wombats-hostels.com/budapest/hostelpictures/

W związku z tym, że uruchamiamy dodatkowe zapisy- grupa ta będzie nocować w Maverick City Lodge. Jest to również obiekt położony w centrum Budapeszt z pokojami 4-6 osobowymi i  śniadaniem. Łazienki znajdują się w części wspólnej. Zdjęcia hostelu możecie zobaczyć na:

https://mavericklodges.com/en/city-lodge-budapest-hostel

Czym jedziemy?
Komfortowy autokar z toaletą, DVD, klimatyzacją. Podczas podróży będziecie pod opieką dwójki opiekunów, którzy będą dbali o Wasz komfort 🙂

My tu pitu, pitu, ale ile to kosztuje?

Jeżeli zapiszesz się do 1 sierpnia, cena wynosi 399 zł, niezależnie czy jedziesz sam, w parze, czy z ekipą znajomych.
Po 1 sierpnia w grupie 4+osobowej cena wynosi 449 zł, dla pozostałych osób 489 zł.

A co jest w tej cenie?
– przejazd komfortowym autokarem w  dwie strony
– 2 noclegi w Wombat’s hostel w centrum Budapesztu- https://www.wombats-hostels.com/budapest/gallery/  lub Maverick City Lodge (https://mavericklodges.com/en/city-lodge-budapest-hostel#gallery)
– 2 niesamowite śniadania w formie bufetu
– wejściówkę na Festiwal Wina w sobotę
– gra miejska z nagrodami
– ubezpieczenie OC/KL/NNW

To jak, jedziemy?

Zapisy poniżej lub za pośrednictwem linka: https://goo.gl/forms/CRd3a5R5oRPSphBd2

Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się w przeciągu 24h  e-mailowo z dalszymi informacjami (potwierdzenie rezerwacji, szczegóły dotyczące płatności i samego wyjazdu)