Kanada – bliżej natury!

Termin: 30.08-15.09.2019

Liczba dni na miejscu: 15
Liczba dni wolnych od pracy: 11
Grupa: 6-12 osób

->>Przejdź do zapisów na wyjazd<<-

Kanada to bardzo młode państwo, które w 2017 roku obchodziło 150-lecie swojego istnienia. Kraj ogromnych przestrzeni, pięknych widoków, wysokich gór oraz niezliczonych lasów i jezior. To także dom setek tysięcy zwierząt takich, jak: niedźwiedzie, wilki, świstaki czy bobry. Na terenie Kanady znajduje się około 2 mln jezior (!), co sprawia, że jest idealnym miejscem dla miłośników wędkarstwa. W trakcie wyprawy przejedziemy przez dwie prowincje: British Columbia oraz Alberta. Odwiedzimy wioskę olimpijską, przejdziemy przez zwodzony most w środku lasu deszczowego, wybierzemy się na wycieczkę rowerową po starych drewnianych mostach. Jednak naszym głównym celem będzie dotarcie do dwóch najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych, Parków Narodowych Kanady – Jasper oraz Banff. To tam zobaczymy jeden z najcudowniejszych kanadyjskich widoków na jezioro Moraine w Górach Skalistych i przejedziemy się busem po… lodowcu!

Przez całe 2 tygodnie naszym podstawowym środkiem transportu, a przy okazji domem, stanie się 8-osobowy kamper. Będziemy mogli poczuć się jak Kanadyjczycy, którzy sami w ten sposób najchętniej podróżują po swoim kraju. Przed nami wspaniała przygoda na łonie natury! Leć z nami, a oderwiemy Cię od codzienności!

 

Co zobaczymy?

Vancouver

Miasto istnieje zaledwie od 110 lat. Na Europejczyku ta liczba nie robi wrażenia, ale samo Vancouver rzuca na kolana. Chodzi o amerykański rozmach, z jakim zostało zbudowane w stosunkowo krótkim czasie oraz wyjątkowo piękne położenie. Szerokie ulice, setki przeszklonych wieżowców, w których odbijają się sąsiednie drapacze chmur. A dookoła ocean i góry. Szczególnie w czasie słonecznej pogody widok zapiera dech w piersiach.

Przyjedziemy się rowerami po Parku Stanleya, który jest dla Vancouver niczym Central Park w Nowym Yorku. Wejdziemy na Capilano Suspension Bridge, czyli 140-metrowy most zawieszony aż 70 m nad rzeką. Odwiedzimy również Cliff Walk – pomost nad przepaścią i Treetops Adventure – drewniane mosty pośród drzew. Po drodze zobaczymy lasy cedrowe, a na koniec spróbujemy kraftowego piwa na klimatycznej Granville Island, którego smak docenią wszyscy koneserzy złotego trunku.

Vancouver Island – Tofino&Victoria

Do Vancouver Island dopłyniemy promem. Wyspa jest niezwykła ze względu na swoją unikatową faunę i florę, a także najlepsze, jeśli chodzi o Kanadę, warunki do surfingu. Dojedziemy do malowniczej miejscowości Tofino skąd popłyniemy w rejs, by podziwiać orki, wieloryby i delfiny. Przespacerujemy się po lesie deszczowym i przy odrobinie szczęścia odwiedzimy naszych znajomych, którzy opowiedzą o tutejszym grzybobraniu. Stolica całej prowincji British Columbia to Victoria, która znajduje się na południu wyspy. Zobaczymy tu m.in. oryginalny budynek parlamentu oraz panoramę Olimpijskiego Parku Narodowego w Stanach Zjednoczonych.

Whistler

Whistler to górska miejscowość, w której odbywały się konkurencje zjazdowe podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Wybierzemy się na krótki, ale treściwy trekking, a później przejedziemy słynną gondolą Peak-to-Peak położoną pomiędzy dwoma wierzchołkami gór: Whistler i Blackcomb. Jest to najwyższy na świecie wyciąg, zawieszony aż 436 m nad doliną. Kolejka ma także rekordową długość: ponad 3 kilometry! Na koniec czeka nas ekstremalna przejażdżka najdłuższym zipline w Kanadzie i USA!

Kelowna

W Kelowna powietrze pachnie jabłkami, gruszkami, winoroślą, truskawkami, a nawet brzoskwiniami. Jest to stolica owocowego zagłębia Kanady, doliny Okanagan, w prowincji Kolumbia Brytyjska, na zachodnich stokach Gór Skalistych. W Kelownie czeka nas niemała atrakcja. Przejedziemy rowerami górskimi trasę składającą się ze starych, drewnianych mostów kolejowych. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych na świecie! Szukasz przygody? Tutaj na pewno ja znajdziesz!

Banff

Park Narodowy Banff to jedna z dwóch największych atrakcji naszej podróży. Przed nami Góry Skaliste, zielone lasy iglaste, lodowce i lazurowe wody jezior polodowcowych! Na wypożyczonym kanu przepłyniemy się po Lake Louise, następnie pojedziemy pod Lake Moraine, by zachwycić się wspaniałym widokiem na całą okolicę! Zobaczycie obrazek niczym z tapety na Windowsie! Jeśli zmarzniemy to odwiedzimy Upper Hot Springs skąd również roztacza się piękny widok na góry.  W parku mieszka też wiele gatunków dzikich zwierząt: można spotkać m.in. baribale, grizli, rysie, pumy, kozły śnieżne czy rosomaki.

 Jasper

Na koniec czeka nas wizyta w Parku Narodowym Jasper, do którego wiedzie jedna z najpiękniejszych dróg w Kanadzie – Icefields Parkway. By jeszcze lepiej chłonąć wszechobecne piękno natury, zatrzymamy się przy lodowcu Athabasca, na który wjedziemy specjalnie przygotowanym do tego celu autobusem! Po dotarciu do miejscowości Jasper, będziemy wypatrywać dzikiej zwierzyny, bo jak to mówią Kanadyjczycy: jeśli chcesz zobaczyć zwierzęta w Kanadzie, jedź do Jasper! Na koniec odwiedzimy Maligne Lake, by stamtąd udać się na wycieczkę statkiem pod wysepkę Spirit Island. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy łosie i niedźwiedzie!


A przewodnik, pilot, opiekun?

Ambasadorami grupy są Damian i Kinga, którzy spędzili w Kanadzie 5 tygodni poruszając się tylko autostopem. Przejechali 4500 kilometrów z Vancouver Island do Toronto, poznali mnóstwo wspaniałych i pomocnych ludzi, a przy okazji zakochali się w Kanadzie na zabój. Mówią, że jeśli mieliby zamieszkać zagranicą na stałe to wybraliby właśnie ten kraj, przede wszystkim ze względu na bliskość natury. Za kampera i kierowanie nim odpowiada Damian, a przewodnikiem po atrakcjach jest Kinga.


No i super, jadę! Tylko ile to wszystko kosztuje?

Cena regularna: 5349 zł + 999 CAD

Trochę dużo? Jedź ze znajomymi, a zapłacicie mniej!
Cena od osoby przy grupie 2-3-os.: 5299 zł + 999 CAD

Cena od osoby przy grupie 4-6-os.: 5199 zł + 999 CAD


Cena zawiera:

1. Transport na całej trasie:
– wynajęty kamper z kierowcą oraz paliwo,
– prom na Vancouver Island,
– opłaty za parki narodowe.
2. 1 nocleg w hostelu w Vancouver.
3. Opłaty za kempingi.
4. Opiekę doświadczonych polskich pilotów, który przebyli podaną trasę i znają wymienione miejsca.
5. Realizację pełnego programu.
6. Płatne atrakcje:
– wstęp do parków narodowych,
– Whistler Zipline i gondola Peak-to-Peak,
– bilety na statek Maligne Lake,
– wynajem rowerów miejskich w Vancouver,
– wynajem rowerów górskich w Kelownie,
– bilety wstępu na Capilano Suspension Bridge,
– wynajem canou w Banff,
– bilety wstępu na gorące źródła,
– wycieczka po lodowcu Athabasca,
– wycieczka „whale watching”.
6. Ubezpieczenie podróżne (pakiet komfort).
7. Termoaktywne koszulki wyjazdowe.


Cena nie zawiera:

1.  Wyżywienia
2. Biletów lotniczych do Kanady i z powrotem
3. Dodatkowych atrakcji płatnych według uznania np.:
– przelot hydroplanem

 

Lot w dwie strony (najtańsza opcja):
Berlin – Vancouver – 2351 zł/os

(standardowe ceny kształtują się w okolicy 3000-4000 zł)

Uwaga!
Zakup biletów jest po stronie Ambasady Podróżników, podana cena jest aktualna na dzień 08.01.2019 i może ulec zmianie, sugerujemy dokonywanie rezerwacji przez nasze biuro jak najszybciej.


Harmonogram wpłat:

1. 500zł zaliczki płatne 48h po dokonaniu rezerwacji.

2. Pozostała część złotówek płatna na miesiąc przed wylotem do 30.07.2019.

3. 999CAD płatne na miejscu ambasadorowi grupy.

Bilety lotnicze kupowane są przy grupie liczącej 6 osób.

Jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku z przyczyn braku wystarczającej liczby osób, zaliczka jest zwracana w pełnej kwocie.


Masz pytania? Pisz śmiało!

email: biuro@ambasadapodroznikow.pl
FB: Ambasada Podróżników


Zapisz się już dziś i jedź z nami odkrywać uroki Kanady!

Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się w przeciągu 24h  e-mailowo z dalszymi informacjami (potwierdzenie rezerwacji, szczegóły dotyczące płatności i samego wyjazdu)

ZAPISY