Świąteczny Jan III Sobieski wraca do Wiednia

Terminy: 7-8.12.2019 oraz 14-15.12.2019

Liczba dni na miejscu: 2

Grupa: 57 osób

Wyjazd: (piątek) ok. 23:45

Powrót: (niedziela) ok. 23:00

->>Przejdź do zapisów na wyjazd<<-

Niemal dwumilionowy Wiedeń znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich metropolii. Fascynujące zabytki, piękne parki, potężne katedry i urocze zaułki sprawiają, że do miasta Mozarta aż chce się wracać. My też lubimy wracać do Wiednia, dlatego jak co roku nadchodzimy z odsieczą:

Świąteczny Jan III Sobieski wraca do Wiednia!

Odkryj z nami miasto, w którym nowoczesność i innowacyjność przeplatają się z historią. Napij się kawy w klimatycznej kawiarence, przespaceruj pałacowymi parkami, podziwiaj monumentalne katedry – a to wszystko w świątecznej aurze wiedeńskich jarmarków. Poczuj magię świąt w Wiedniu!

Bożonarodzeniowe Jarmarki wiedeńskie zasługują na szczególną uwagę. Przed każdymi świętami Bożego Narodzenia Wiedeń zamienia się w magiczną krainę światełek, drewnianych chatek, karuzeli jak z bajki. Większość placów zapełnia się drewnianymi straganami a w powietrzu unosi się zapach wina i przypraw korzennych oraz świątecznych przysmaków.

Najsłynniejszy i największy jarmark znajduje się przed Ratuszem. Plac przeistacza się w bajkową krainę oświetloną morzem światełek, na samym jego środku stoi ogromna piękna choinka a część alejek spacerowych zamienia się w lodowisko. Na ponad 150 stoiskach można spróbować wielu różnych tradycyjnych smakołyków oraz wybierać w kilku rodzajach grzanych win. Tuż obok na placu Maria-Theresien-Platz, pomiędzy Muzeum Historii Sztuki a Muzeum Historii Naturalnej (Kunsthistorisches Museum i Naturhistorisches Museum) stoi świąteczna wioska z ok 70 straganami oferującymi tradycyjne wyroby rękodzielnicze i oryginalne pomysły na prezenty. Przedświąteczny nastrój zapewnią chóry muzyki gospel i występy zespołów muzycznych.

Co sprawia, że Wiedeń to miasto wyjątkowe i jednocześnie świetne miejsce na spędzenie weekendu?

Katedra św. Szczepana

Będąca w pierwszej dziesiątce najwyższych europejskich kościołów Katedra św. Szczepana imponuje nie tylko rozmiarami, ale również pięknymi wnętrzami. Plac, na którym się znajduje tętni życiem i nazywany jest „sercem Wiednia”. To obowiązkowy punkt wizyty!

Pałac Schonbrunn

Cesarskie komnaty, palmiarnia, ogrody pałacowe, naturalny labirynt, park doświadczeń i panoramiczny widok Wiednia – to wszystko w jednym, unikalnym miejscu, jakim jest pałac Schonbrunn i jego otoczenie. Dawna rezydencja Habsburgów imponuje rozmachem! Jakże wyjątkowo wyglądają drewniane stoiska na tle barokowej budowli. Na tym nastrojowym jarmarku można znaleźć wiele ręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych i produktów tradycyjnego rzemiosła oraz wysłuchać świątecznych koncertów.

Belweder

Niegdyś miejsce przyjęć i letnia rezydencja, dziś galeria sztuki i piękne ogrody. Wiedeński belweder skrywa bezcenne dzieła sztuki, takie jak „Pocałunek” Klimmta, a także barokowy ogród, idealny do spędzenia popołudnia. W czasie świąt ten jedyny w swoim rodzaju park pałacowy zamienia się w imponujący jarmark bożonarodzeniowy z wysokiej jakości wyrobami rękodzielniczymi oraz smakołykami. Oprócz zakupów można na jarmarku posłuchać arii operowych, chórów dziecięcych i gospel.

Najlepsze do życia!

Czy wiecie, gdzie najlepiej się żyje? Właśnie tam! Wiedeń od lat przoduje w rankingach najlepszych do życia i najinteligentniejszych miast. Bezpieczeństwo, sprawna komunikacja miejska, czystość, mnogość zielonych obszarów i bogata oferta kulturalna sprawiają, że Wiedeń to miasto idealne do życia. Weekend to zdecydowanie za mało, by to sprawdzić, ale tylko utwierdza w przekonaniu, że to wyjątkowe miejsce!

WSTĘPNY PLAN WYJAZDU:

Piątek

– Zbiórka około 23:30, wyjazd z Wrocławia

Sobota 

– Przyjazd do Wiednia w godzinach porannych

– wjazd na Kahlenberg, skąd Sobieski ruszył na odsiecz Wiednia i podziwianie panoramy miasta

– Przyjazd do hostelu, zostawienie bagażu i odświeżenie się

– Przeprowadzamy grę miejską, dzięki której poznamy najciekawsze zakątki miasta

– Powrót do hostelu, odpoczynek, podsumowanie gry miejskiej

– Integracja

Niedziela 

– Śniadanie

– Wykwaterowanie z hostelu, pakujemy bagaże do autokaru

– Ruszamy na pałac Schonbrunn autokarem, czas wolny

– Ruszamy w drogę powrotną do Wrocławia

CENA: 349 zł za osobę

Psssst… jeśli zapiszesz się do końca października, dostaniesz zniżkę i zapłacisz tylko 299 zł! Nie ma co zwlekać!

CENA ZAWIERA:

– transport autokarem na całej trasie

– nocleg w hostelu w samym centrum Wiednia, w pokojach 4-6 osobowych z łazienką i śniadaniem w formie bufetu wliczonym w cenę

– ubezpieczenie

– opiekę liderów i dodatkowe atrakcje!

Zapisy dostępne pod linkiem: https://forms.gle/c6DgEAHu23UgPsGq8 lub poniżej: