Wilno? Wilno!

Termin: 12-15.09.2019

Liczba dni na miejscu: 3
Grupa: 59 osób
Wyjazd: 12.09.2019 (czwartek) ok. 22:00

Powrót: 15.09.2019 (niedziela) ok. 00:00-2:00

->>Przejdź do zapisów na wyjazd<<-

Wilno miasto architektury, poetów i kościołów. Mały Rzym to jedno z określeń jakimi nazywana jest stolica Litwy – to miasto położone na siedmiu wzgórzach z licznymi barkowymi kościołami i legendą o żelaznym wilku.

To tutaj mieszkali, pisali i studiowali Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Czesław Miłosz. Powstał tu jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej i Północnej – Vilniaus Universitetas.

Katolickim symbolem Litwy jest Ostra Brama, która dla pielgrzymów z całego świata jest miejscem świętym porównywanym do Lourdes czy Fatimy.

Na małe i duże spacery warto wybrać się do dzielnicy hipsterów – Uzupis. Enklawa z własną konstytucja deklarująca, że „ (…) Człowiek ma prawo umrzeć, ale nie jest to jego obowiązkiem.”, rzędy artystycznych pubów czy obrady sejmu odbywające się w jednym z lokalnych barów ? To codzienność na zarzeczu.

 

Przejdziemy się również po Małym Getcie, które słynie z wąskich uliczek, kolorowych domów i knajpek z tradycyjnymi potrawami.

Czeka nas zwiedzanie byłej stolicy Litwy z XiV w. Troki – określanej jako jednej z najpiękniej położonych miast Litwy. Ma to związek z osobliwym ukształtowaniem terenu, malowniczością dolin, wąwozów, lasów oraz jezior, które tworzą wspaniały pejzaż.

Jednym z głównych punktów wycieczki będzie jednak zamek zwany Witoldowym albo Kiejstutowym, położony na jeziorze Galwe.

 

Dla miłośników wodnych atrakcji i spacerów mamy przygotowany wyjazd do Druskienik – uzdrowiska położonego na malowniczych terenach zielonych

Więc jeśli nie wiesz jeszcze czym są Cepeliny albo nie przegryzałeś nigdy smażonego świńskiego ucha przy kuflu ciemnego piwa to ten wyjazd jest dla Ciebie 🙂

PLAN WYJAZDU

Czwartek
Wyjazd z Wrocławia w godzinach wieczornych

Piątek
Przyjazd do Wilna i zakwaterowanie w hotelu
Gra miejska i zwiedzanie

Sobota
Wyśmienite śniadanie.
Przyjazd do Trok, zwiedzanie położonego na wyspie zamku Wielkich Książąt Litewskich. Następnie we własnym zakresie zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka. Możliwość zapoznania się z kulturą Karaimów oraz spróbowania kuchni karaimskiej (kibiny – duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa).

Powrót do Wilna, czas wolny.

Niedziela
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Zwiedzanie Druskienik, spacer po uzdrowisku, czas wolny.

Wyjazd powrotny po południu, powrót do Wrocławia w godzinach nocnych.

Cena: 449 zł przy zapisach do 10 sierpnia 2019. Po tej dacie 499 zł.

A co w cenie?
– Przejazd klimatyzowanym autokarem w obie strony
– 2 noclegi blisko centrum Wilna w pokojach 2 i 4 osobowych
– 2 śniadanka
– wejściówki na Zamek Troki i zwiedzanie z przewodnikiem
– gra miejska, a dla zwycięzców nagrody
– niespodzianki od organizatorów
– ubezpieczenie
– opieka organizatora

Chcesz z nami jechać? Zapisz się w formularzu poniżej lub za pośrednictwem linka https://goo.gl/forms/rbQCzPirQY2sDCEk1

Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się w przeciągu 24h  e-mailowo z dalszymi informacjami (potwierdzenie rezerwacji, szczegóły dotyczące płatności i samego wyjazdu)