Image Alt

USA – America Dream bez Wiz

USA – America Dream bez Wiz

6199zł 5999zł za osobę
(0 Reviews)

Liczba dni na miejscu: 16
Liczba dni wolnych od pracy: 11
Grupa: 10 osób

Termin: Do indywidualnego ustalenia z grupą chętnych osób

*podany termin jest orientacyjny- dokładny jest uzależniony od wybranych lotów

Wielu z nas marzy o podróży po stanach, ale jeśli tam jechać to tylko po amerykańsku! Wyrusz razem z nami na wyprawę kamperem po Kaliforni, Arizonie, Utah, Nevadzie! Zobacz napiękniejsze zakątki USA w tym aż 8 parków narodowych, przejedź się historyczną drogą 66, odwiedź słynne LA, Las Vegas, San Francisco czy Nowy York! Zapraszamy do zapisów!

 


UWAGA! Wyjazd odbędzie się przy udziale min. 8 osób
Ważne! Jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku z przyczyn braku wystarczającej liczby osób, zaliczka jest zwracana w pełnej kwocie.

 • Miejsce rozpoczęcia
  Warszawa/Berlin
 • Wliczone
  Atrakcje
  Opieka Ambasadora
  Transport
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Niewliczone
  Śniadania
  Wyżywienie

Co zobaczymy?

1

LOS ANGELES

Pierwszy cel naszej podróży to miasto aniołów! Plaża Santa Monica, Hollywood, Beverly Hills. Od książkowych siedzib Hollywood i modernistycznych prototypów Silver Lake, po śródmiejskie teatry prowadzące do Pałacu Wersalskiego, żadne inne amerykańskie miasto nie oferuje tak ekscytującego połączenia stylów architektonicznych. Przejdzemy się po Downtown podziwiając Disney Hall i ratusz. Odwiedzimy słynne Hollywood gdzie każdy przejdzie "Walk of Fame" z wmurowanymi nazwiskami gwiazd amerykańskiego show-businessu. Tuż obok jest Dolby Theatre - miejsca corocznej gali wręczania Oskarów i Rodeo Drive z butikami największych projektantów mody Kolejny przystanke to malownicze i szalone Venice ze słynną Venice Beach oraz molo w Santa Monica. Nie zabraknie również słynnego znaku Hollywood czy odwiedzin w Beverly Hills ;)
2

GRAND CANYON i DROGA 66

Podróż po parkch narodowych zaczniemy od słynnego na cały świat Wielkiego Kanionu Kolorado. W drodze do parku przejedziemy kawałek historyczną drogą 66, która biegnie z Chicago aż do Santa Monica w Kalifornii. Odwiedzimy miasteczko Seligman cofając się w czasie aż do lat 60. Obecnie Seligman to jedna z perełek leżąca na Drodze 66 w której koniecznie trzeba się zatrzymać. Najciekawsze miejsce to historyczna część miasteczka (Seligman Historic District) w której znajdują się (funkcjonujące do dziś) wspomnienia z czasów świetności starej Route 66. Liczne kawiarnie, sklepy z pamiątkami, motele czy opuszczone stacje benzynowe to przepiękne tło do pamiątkowych zdjęć. Główny punkt dnia czyli Grand Canyon został wpisany na listę dziedzictwa UNSECO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Długość Wielkiego Kanionu Kolorado wynosi prawie 466 km, niestety nie mamy tyle czasu aby przejść cały, ale na pewno trafimy na punkty widokowe, z których rozpościera się wspaniayl widok na ten wielki cud natury.
3

LAS VEGAS

To najbardziej szalone miasto w całych Stanach Zjednoczonych! Miasto, które głównie żyje nocą i to na wysokich obrotach! Kto nie chciałby zagrać w ruletkę w jednym z kasyn i wygrać kilka stówek, a może tysięcy? Las Vegas to miejsce o milionie znaków świetlnych i fantastycznej architekturze, dobrze widocznego bogactwa i starannie ukrytej nędzy. To miejsce superlatywów, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W mieście stoi największa szklana piramida na świecie; jeden z największych hoteli w kraju z ponad 5000 pokoi; i jeden z najdroższych hoteli, jakie kiedykolwiek zbudowano, Bellagio. Obszar wzdłuż Las Vegas Boulevard i przyległych ulic w pobliżu śródmieścia - słynny „Strip” - to „Miasto bez zegarów. Nocleg w jednym z hoteli na Stripie z wieżą panoramiczną z wiodkiem na miasta oraz obowiązkowo kasynem na dole.
4

ZION I BRYCE

Parki narodowe Utah są jednymi z najbardziej zapierających dech w piersiach i najczęściej odwiedzanych w kraju. Dwa najbardziej popularne to Zion i Bryce Canyon, oba zlokalizowane w południowo-zachodniej części stanu.Bryce jest bez wątpienia jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi. Tutaj, pośród olśniewającego, wielobarwnego wapienia, znajdziesz największą koncentrację kapturów na całym świecie. Hoodoos to iglice skalne w kształcie pionowym, które nabierają kształtu poprzez szczególną erozję polegającą na zdolności rozpuszczania się wody deszczowej w połączeniu z czymś zwanym klinowaniem mrozu. To naturalne zjawisko stworzyło również płetwy, okna i kaniony szczelinowe na całym obszarze. Bryce nie jest tak naprawdę kanionem, przynajmniej w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. To właściwie kolekcja amfiteatrów (jak je nazwano), które zostały wyrzeźbione w naturalny sposób w wapieniu przez niezliczone lata. Zion to pierwszy park narodowy Utah. Będziemy podążać ścieżkami, którymi szli starożytni tubylcy i pionierzy. Spojrzymy na masywne piaskowcowe klify kremu, różu i czerwieni, które wznoszą się w błękitne niebo. Przechodząć trasą The Narrow doświadczymy dzikiej przyrody w wąskim kanionie szczelinowym. Unikalny wachlarz roślin i zwierząt Zion oczaruje Cię, pochłaniając bogatą historię przeszłości by móc cieszyć się przygodami podczas wizyty w parku.
5

ANTELOPE CANYON I ARCHES NATIONAL PARK

Niewiele formacji geologicznych jest tak malowniczych i budzących podziw jak Kanion Antylopy, wspaniały kanion szczelinowy na wschód od Page w północnej Arizonie. Z wysokimi krętymi ścianami jest monumentalną rzeźbą z piaskowca. Sen fotografa, kanion znany jest ze swojej przypominającej fale struktury i wiązek światła, które świecą bezpośrednio w otwory kanionu, tworząc nadprzyrodzony wygląd. Jadąc dalej odwiedzimy kolejny Park Narodwy tym razem o nazwie Arches. Park ma ponad 2000 łuków z kamienia naturalnego, a także setki strzelistych szczytów, masywne płetwy i gigantycznie zrównoważone skały. Ta kraina czerwonych skał zadziwi cię formacjami, odświeży szlakami i zainspiruje zachodem słońca.
6

MONUMENTAL VALLEY I DEAD VALLEY

Monument Valley zapewnia być może najbardziej trwałe i dostateczne obrazy amerykańskiego Zachodu.Doświadczymy jednego z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych punktów na ziemi. Izolowane czerwone mesy i butty otoczone pustą, piaszczystą pustynią zostały sfilmowane i sfotografowane niezliczoną ilość razy przez lata dla filmów, reklam i broszur wakacyjnych. Z tego powodu obszar ten może wydawać się znajomy, nawet podczas pierwszej wizyty, ale wkrótce widać, że naturalne kolory są tak jasne i głębokie, jak te na wszystkich zdjęciach. Najniższy, najgorętszy i najbardziej suchy park narodowy w Ameryce, żądny przygód goście, cieszą się Doliną Śmierci z powodu wielu skrajności i tajemnic Surowa w wyglądzie i nawiedzająca z nazwy Death Valley to bardzo żywa pustynia położona pomiędzy wysokimi, pokrytymi śniegiem górami. Nazwa nie oddaje wigoru żywiołowości Doliny Śmierci - tajemnice życia podtrzymywanego w tym suchym i odosobnionym krajobrazie przyciągają uwagę poszukiwaczy przygód.  
7

SEQUOIA i YOSEMITE NATIONAL PARKS

Eksploruj świat inny niż wszystkie! Parki narodowe Sequoia i Yosemite w Kalifornii poszerzą twoją perspektywę, odnowią ducha i podniosą poczucie zdumienia. Podobnie jak przeszywające niebo drzewa, które rosną tylko tutaj, skala Sequoia i Kings Canyon jest starożytna i epicka.Słynny z gigantycznych sekwojów, szybujących gór, głębokich kanionów i ryczących rzek, ten tandemowy park obfituje w zadziwiające pomniki przyrody - drzew Giant Sequoia, które szacuje się na ponad 3000 lat. Park Narodowy Yosemite oferuje wiele atrakcji i miejsc do zwiedzania. Dolina to kanion o szerokości 7 mil z niesamowitymi formacjami skalnymi, w tym El Capitan, najwyższym na świecie granitowym monolitem i jednym z najlepszych na świecie miejsc do wspinaczki. Yosemite Falls to największy wodospad w Ameryce Północnej z pięknymi widokami.
8

SAN FRANCISCO

Położone wzdłuż oceanu, z pagórkami i kultowym mostem Golden Gate, San Francisco jest jednym z najpiękniejszych miast w Stanach Zjednoczonych i perłą północnej Kalifornii. Miasto jest pełne historii, wspaniałych dzielnic, parków, plaż, muzeów oraz wielu rozrywek i rzeczy do zrobienia. Niektóre z najbardziej znanych atrakcji to Alcatraz Island i Fisherman's Wharf, ale możliwości zwiedzania są tutaj ogromne. Chinatown w San Francisco jest największym tego typu w Ameryce Północnej i na pewno warto je odwiedzić. Aby uzyskać ciekawe doświadczenie, wskocz na jedną z zabytkowych kolejek linowych i zwiedzaj miasto.
9

NOWY YORK (OPCJONALNIE)

Jeśli Parki Narodowe to za mało, wybierz się z nami podczas tej samej wyprawy do Nowego Yorku! Jest to największe miasto w USA, to architektoniczny cud z mnóstwem zabytków, wspaniałymi budynkami i niezliczonymi olśniewającymi drapaczami chmur. Poza zachwytami architektonicznymi, Nowy Jork to miejska dżungla, która ma wszystko do zaoferowania zwiedzającym. Miasto jest domem dla wielu muzeów, parków, modnych dzielnic i ulic handlowych. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie oferuje Nowy York, ale na pewno podejdziemy pod Most Brookliński czy przepłyniemy się promem w stronę Statuły Wolności. Na Manhattanie odwiedzimy najbardziej znane miejsca w mieście Time Square oraz Central Park, wjedziemy na dach Empire State Building lub Rockefeller Center, przejdziemy się jednej z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ulic handlowych świata Fifth Avenue, zobaczmy brązowego byka na Wall Street czy pomnik poświęcony ofiarom World Trade Center.

Zakwaterowanie

Czeka na Ciebie prawdziwa amerykańska przygoda! Na wyjeździe będziemy mieli dostępny 12 os. kamper, dzięki któremu komfortowo przemieścimy się po drogach stanowych, ale również będziemy mieli wygodne łóżka zazwyczaj dwuosobowe! W środku wyjazdu zrobimy sobie przerwę i odpoczniemy w hotelu w Las Vegas. Przecież musimy się odpowiednio ubrać na nocne szaleństwo!  

Plan noclegowy:

Pierwsze dwie doby spędzimy w apartamentach w Los Angeles. Przez kolejne 6 dni będziemy podróżować po Parkach Narodowych i Stanowych, spiąc w kamperze zaparkowanym na stanowych kempingach. Następne 2 noce spędzimy w jednym z hoteli przy głównej ulicy w Las Vegas. Kolejne 4 noce spędzimy ponownie w kamperze. Osoby, którę wybiorą opcję z wizytą w Nowym Yorku będą spały w jednym z wynajętych apartamentów.  

Kamper:

Ma tylną prywatną sypialnię z jednym dużym oknem i jednym małym oknem. Jest również wyposażony we własny telewizor, który jest podłączony do odtwarzacza DVD. W prywatnej sypialni znajduje się również dużo schowków z szafkami i szufladami. Ma również radio z głośnikami w całym wagonie, w tym na zewnątrz. Sypialnia ma własne drzwi do przestronnej łazienki z ładnym prysznicem, umywalką i toaletą. Istnieją dwa wejścia do łazienki. Jeden z prywatnej sypialni, a drugi ze wspólnego obszaru. Ten samochód kempingowy ma również zestaw łóżek piętrowych, każdy z własnym telewizorem z wbudowanym odtwarzaczem DVD i napędem USB. Ma dodatkowe miejsce do spania z rozkładaną sofą, kącikiem jadalnym i łóżkiem piętrowym nad kierowcą. Istnieje zewnętrzny telewizor z głośnikami zewnętrznymi. Do tego telewizora jest podłączony dysk DVD. Na zewnątrz znajduje się prysznic do spłukiwania piasku, brudu itp. Przed wejściem do autokaru.

PROMO!

6299 5999zł/os

Cena zawiera
 • Opiekę doświadczonego Ambasadora, który był w w/w miejscach
 • Noclegi na całej trasie
 • Wynajem kampera wraz z wszelkimi opłatami i paliwem oraz transport publiczny na niektórych odcinak trasy
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie w podróży
 • Miniprzewodnik po USA
 • Termoaktywna koszulka wyjazdowa
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji uwzględnionych w programie
Cena nie zawiera:
 • opcji wydłużonej z z wizytą w Nowym Yorku (dopłata 1000zł)
 • Pełnego wyżywienia choć zdarzają się noclegi ze śniadaniem
 • Biletu lotniczego Polska-USA-Polska
 • Pamiątek
 • Dodatkowych atrakcji płatnych według uznania
Harmonogram wpłat:
 1. 500zł zaliczki płatne do 7 dni po dokonaniu rezerwacji
 2. Po potwierdzeniu grupy prosimy o płatność za loty.
 3. 4341zł płatne na miesiąc przed wylotem do 04.08.2020
 4. 300$ płatne na miejscu Ambasadorowi grupy
Dlaczego cena podana za wycieczkę jest w złotówkach i dolarach? Cena w złotówkach jest płatna na konto Ambasady przed wylotem, cena w dolarach określa kwotę płatną w gotówce naszemu Ambasadorowi w USA na poczet atrakcji na miejscu. Loty: Najtańsze opcje: Wylot z Warszawy do Los Angeles i powrót z San Francisco w dwie strony - 2585zł/os Wylot z Warszawy do Los Angeles i powrót z Nowego Yorku w dwie strony - 2493zł/os (ceny normalnie kształtują się w okolicy 2200-3000zł) Uwaga! Zakup biletów jest po stronie Ambasady Podróżników, podana cena jest aktualna na dzień 19.12.2019 i może ulec zmianie, sugerujemy dokonywanie rezerwacji przez nasze biuro jak najszybciej.
You don't have permission to register