Image Alt

🚗🍺 Oktoberfest Express

🚗🍺 Oktoberfest Express

499zł 349zł za osobę
(0 Reviews)

Chcesz zobaczyć jak wygląda największy festyn świata? Chcesz poczuć klimat najsłynniejszego Oktoberfest w Monachium? Wybierz się z nami na Oktoberfest Express do Monachium!

Co roku Monachium w tym czasie odwiedza ok. 6 mln ludzi. To powoduje, że ceny noclegów szybują kosmicznie w górę. Znaleźliśmy sposób na to, aby poczuć klimat tego wydarzenia w racjonalniejszej finansowo wersji.

 

TERMINY WYJAZDÓW DO MONACHIUM Z AMBASADĄ PODRÓŻNIKÓW

 • 30.09-2.10.2022

PLAN WYJAZDU DO MONACHIUM NA OKTOBERFEST

PIĄTEK:

23:30- Wyjazd z Wrocławia. Zbieranie osób w punktach zbiórek po trasie (Legnica, Zgorzelec, ew. Jastrzębie-Zdrój)

SOBOTA:

Przy dojeździe do Monachium zaserwujemy Wam w autobusie śniadanko, herbatkę, kawkę.

10:00-11:00 – przyjazd do Monachium. Odwiedzenie Muzeum BMW i BMW Welt.

13:00-14:00- przejazd na błonia Theresienwiese gdzie odbywa się Oktoberfest w Monachium. Pobyt uatrakcyjni nam oczywiście gra miejska. Dla najlepszych oczywiscie przygotujemy nagrody!

22:00-23:00 – zbiórka i podróż powrotna do domu.

NIEDZIELA:
Powrót w godzinach porannych do Wrocławia.

1 cały dzień w Monachium
18+ Wiek
 • Miejsce rozpoczęcia
  Wrocław, Legnica, Zgorzelec, Jastrzębie-Zdrój
 • Wliczone
  Atrakcje
  Opieka Ambasadora
  Śniadania
  Transport
  Ubezpieczenie
 • Niewliczone
  Wyżywienie
  Zakwaterowanie

Co zobaczymy?

1

Oktoberfest

Oktoberfest to dożynki chmielne organizowane w Monachium od 1810 roku i zarazem jeden z największych festynów ludowych na świecie – w ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających wynosiła ok. 6 milionów ludzi. Przez ostatnie 2 lata w związku z COVID-19 impreza nie odbywała się. Do roku 1871 odbywał się w październiku, natomiast od roku 1872 początek imprezy został przesunięty na wrzesień. W trakcie trwania festynu spożywane jest około 5 milionów litrów piwa, sprzedawanego tradycyjnie w litrowych kuflach tzw. Maßkrug.
2

BMW Welt

Budynek BMW Welt pełni dziś kilka funkcji. Po pierwsze, znajdziemy w nim hale wystawowe, na których stoją dostępne do sprzedaży auta marek: BMW, Mini oraz Rolls-Royce. Do części z nich (z wyjątkiem najdroższych modeli) możemy wsiąść i zobaczyć jak wyglądają z perspektywy kierowcy. Warto pamiętać, że firma BMW powstała jako producent motocykli, a jej pierwszym modelem był motocykl BMW R32. I na piętrze właśnie wystawiono z kolei motocykle. Część z nich została przymocowana do podłoża i odwiedzający mogą na nich usiąść, co na pewno zainteresuje młodszych odwiedzających oraz fanów marki, którzy nie mieli nigdy okazji usiąść na motocyklach tej klasy. Na terenie kompleksu znajduje się sklep z pamiątkami, gdzie fani marki mogą kupić najrozmaitsze rzeczy związane z nią.
3

Muzeum BMW

Na powierzchni 5000 metrów kwadratowych przedstawiono ponad 100-letnią historię firmy oraz plany na przyszłość. Muzeum podzielone jest na siedem obszarów tematycznych. Są to m.in.: motocykle, auta, marka BMW czy sporty motorowe.  
4

Marienplatz

Czyli po polsku plac Mariacki. Centralny plac miejski Monachium. Wokół niego skupiają się najważniejsze i najstarsze zabytki miasta. Znajdują się tu dwa ratusze, stary i nowy.
CENA: Przy zapisach do 08.09– 349 złCena po zakończeniu promocji – 499 zł
 
Cena zawiera:
 • transport autokarem w obie strony na całej trasie
 • śniadanie
 • wstęp do muzeum BMW
 • grę miejską, dzięki której poznasz i zwiedzisz Monachium
 • ubezpieczenie
 • opiekę liderów i dodatkowe atrakcje!
Cena nie zawiera:
 • Rezerwacji w namiotach piwnych
You don't have permission to register