Image Alt

🎅Drezno&Praga

🎅Drezno&Praga

499zł 379zł za osobę
(0 Reviews)

W piątkowy wieczór grzane wino we Wrocławiu lub u siebie w domu, w sobotnie popołudnie Glühwein, a wieczorem svařené víno… czemu nie, pod warunkiem, że wybierzesz się z Ambasadą Podróżników na jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie i Pradze!
Poczuj magię świąt w trzech różnych klimatach. W piątek odwiedzasz wrocławski jarmark, w sobotę czujesz magię świąt w Dreźnie, a w niedzielę spacerujesz przystrojonymi praskimi uliczkami. Nie możesz się zdecydować, na który jarmark jechać w tym roku? Jedź na dwa!
W sobotę rano wyruszymy do Drezna. Dresdner Striezelmarkt to najstarszy w Niemczech jarmark, który odbędzie się już po raz 585. i uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej tradycyjnych jarmarków w całym kraju. Oferuje mnóstwo różnorodnych, ręcznie robionych ozdób świątecznych i lokalnych smakołyków sprzedawanych przez sprzedawców ubranych w tradycyjne stroje. Co roku odbywa się także na nim Dresdner Stollenfest – świąteczna parada prowadzona przez miasto, zakończona krojeniem przez nadwornego piekarza gigantycznej strucli i częstowaniem nią jarmarkowych gości. W tym roku Stollenfest wypada 7. grudnia, więc będziemy w samy centrum tych wydarzeń!
Dla osób lubiących bardziej kameralne miejsca mamy dobrą wiadomość – w Dreźnie odbywa się jednocześnie kilkanaście jarmarków, wiele z nich jest małych i trochę oddalonych od głównego placu. Drezno oferuje także wiele pięknych zabytków, na czele z pałacem Zwinger. Zdecydowana większość z nich położona jest w okolicy Starego Miasta, nie będzie więc problemu, by je odwiedzić.
Wczesnym wieczorem wyruszymy do Pragi. Od Drezna dzieli ją 150 km, będzie więc czas na regenerującą drzemkę w autobusie, a nocleg na Starym Mieście pozwoli nam na spędzenie wieczoru na jarmarku, kolacji lub imprezie – jak kto woli 🙂
W niedzielę spędzimy czas na zwiedzaniu Pragi. Oprócz zobaczenia najważniejszych zabytków w mieście głównym celem naszego wyjazdu będzie odwiedzenie jarmarku na Rynku Staromiejskim, uważanego za najpiękniejszy w Europie. Ogromna choinka, kolędy i przedstawienia na żywo są klimatycznym tłem dla kolorowych straganów i doświadczeń kulinarnych. Na jarmarku w Pradze napijemy się nie tylko grzanego wina, ale również grzanego miodu pitnego, różnych piw, cydru i ponczu, a zjemy wiele miejscowych przysmaków: drożdżowe trdelniki, ziemniaczane placki langosze, czeski gulasz, pieczone kasztany i wiele, wiele innych.

Termin:
 • brak

PLAN WYJAZDU
SOBOTA:
4:30- Wyjazd z Jastrzębia-Zdrój

7:00 – wyjazd z Wrocławia
10:30 – przyjazd do Drezna; w planach oczywiście wizyta na jarmarku, ale w Dreźnie wszystkie najważniejsze atrakcje znajdują się w centrum, więc nie będzie problemu ze zwiedzaniem
15:00 – wyjazd do Pragi, regenerująca drzemka w autobusie
17:30 – przyjazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek i dalej na miasto hulaj dusza!

NIEDZIELA:
08:00-10:00 – śniadanie
10:00 – wykwaterowanie z hotelu, pozostawienie bagaży w bagażowni.
11:00 – zwiedzanie miasta i jarmarku świątecznego; dodatkowo organizatorzy zadbają o to, żebyście się nie nudzili i jak najlepiej poznali Pragę i jej zakamarki 
19:00 – wyjazd w drogę powrotną.

Ważna informacja:

Aby uczestniczyć w wyjeździe uczestnik musi spełniać normy sanitarne Niemiec i Czech. Na dzień 10.10.2021 sytuacja w Niemczech wygląda następująco:

Od 1 sierpnia 2021 r. przyjazd do Niemiec jest możliwy co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Dotyczy to zarówno podróży drogą lądową, jak i podróży samolotem.

Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec. Szybkie testy antygenowe muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość ≥ 80%, swoistość ≥ 97%. Wynik testu musi być w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim. Polskie testy są uznawane, jeżeli są przetłumaczone. Czas liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku.

Negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Niemiec nie muszą mieć:

 • dzieci do 12 r. życia;
 • osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE);
 • ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie);
 • osoby przewożące zawodowo osoby lub towary;
 • pracownicy transgraniczni;
 • osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin.

Jako potwierdzenie bycia osobą zaszczepioną lub ozdrowieńcem może służyć Unijny Certyfikat COVID-19. Pracownicy transgraniczni i osoby w małym ruchu granicznym nie muszą mieć negatywnego wyniku testu gdy przekraczają granicę lądową. Jeżeli jednak przylatują do Niemiec, to muszą mieć negatywny wynik testu albo skorzystać z innego zwolnienia.

Natomiast w Czechach wygląda to następująco (dane na 10.10.2021):

Podróżujący z Polski do Czech mają obowiązek okazania zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 (upłynęło min. 14 dni od drugiego szczepienia lub min. 14 dni od przyjęcia szczepionki jednodawkowej), odbyciu choroby (upłynęło nie więcej niż 180 dni) lub wykonania testu (antygenowy ważny 48h lub PCR ważny 72h – obowiązuje osoby powyżej 5 roku życia). Honorowane są tzw. paszporty COVIDowe lub zaświadczenia krajowe przetłumaczone na język czeski/angielski.

2 dni
10+ Wiek
 • Miejsce rozpoczęcia
  Jastrzębie Zdrój, Wrocław
 • Czas rozpoczęcia
  sobota, 5:00
 • Czas powrotu
  Niedziela, 23:00
 • Wliczone
  Atrakcje
  Opieka Ambasadora
  Śniadania
  Transport
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Niewliczone
  Wyżywienie

Co zobaczymy?

1

Jarmark w Dreźnie

Striezelmarkt Dresden

2

Jarmarki w Pradze

3

Most Karola w Pradze i wiele, wiele innych miejsc

4

Zwinger w Dreźnie i wiele, wiele innych miejsc

Zakwaterowanie

Nocujemy w hotelu 3* blisko centrum Pragi. Do Bramy Prochowej mamy 15 minut spacerem. Do naszej dyspozycji są pokoje 2-osobowe. Rano skorzystamy ze śniadaniowego bufetu.

 
CENA: Przy zapisach do 07.11– 379zł. Cena po zakończeniu promocji – 499 zł
 
Cena zawiera:
 • Transport autokarem w obie strony na całej trasie
 • nocleg w hotelu w centrum Pragi, w pokojach 4,5 i 6 osobowych z łazienką, ze śniadaniem w formie bufetu
 • grę miejską, dzięki której poznasz i zwiedzisz Drezno i Pragę
 • gadżety, dzięki którym lepiej poczujesz klimat Świąt Bożego Narodzenia
 • ubezpieczenie
 • opiekę liderów i dodatkowe atrakcje!
 
You don't have permission to register