Image Alt

🎅⚽️🚗🍺Jarmark, BMW & Lewy, czyli przedświąteczny weekend w Monachium

🎅⚽️🚗🍺Jarmark, BMW & Lewy, czyli przedświąteczny weekend w Monachium

599zł 499zł za osobę
(0 Reviews)

Poczuj magię Świąt Bożego Narodzenia na niepowtarzalnym wyjeździe do Monachium. Na jarmarku obok tradycyjnego grzańca spróbujesz również bawarskiego piwa. W sumie w Bawarii piwo jest bardziej tradycyjne niż grzaniec, gdyż jest ono ważone w Monachium według legendarnego Bawarskiego Prawa Czystości. Niemcy, a tym samym miasto, honorują te zasady od początków XIV wieku. Będzie świątecznie, wesoło, motoryzacyjnie, piłkarsko. Przy odrobinie szczęścia może spotkamy Roberta Lewandowskiego?

 

 

TERMINY WYJAZDÓW DO MONACHIUM Z AMBASADĄ PODRÓŻNIKÓW

 • 4-5.12.202

PLAN WYJAZDU DO MONACHIUM

PIĄTEK:

23:30- Wyjazd z Wrocławia. Zbieranie osób w punktach zbiórek po trasie (Legnica, Zgorzelec)

SOBOTA:
11:00 – przyjazd do Monachium; w planach wizyta na jarmarkach. Zwiedzanie będzie oczywiście wspierać gra miejska. Dla najlepszych nagrody!

NIEDZIELA:
08:00-10:00 – śniadanie

10:00 – wykwaterowanie z hostelu i ruszamy do BMW Welt i BMW Muzeum, a następnie na Allianz Arenę, gdzie zwiedzimy stadion i zobaczymy muzeum Bayernu Monachium.

16:00 – wyjazd w drogę powrotną.

Powrót w godzinach nocnych do Wrocławia.

 

Ważna informacja

Aby uczestniczyć w wyjeździe uczestnik musi spełniać normy sanitarne Niemiec. Na dzień 10.10.2021 sytuacja w Niemczech wygląda następująco:

Od 1 sierpnia 2021 r. przyjazd do Niemiec jest możliwy co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Dotyczy to zarówno podróży drogą lądową, jak i podróży samolotem.

Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec. Szybkie testy antygenowe muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość ≥ 80%, swoistość ≥ 97%. Wynik testu musi być w jęz. niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim. Polskie testy są uznawane, jeżeli są przetłumaczone. Czas liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku.

Negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Niemiec nie muszą mieć:

 • dzieci do 12 r. życia;
 • osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE);
 • ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie);
 • osoby przewożące zawodowo osoby lub towary;
 • pracownicy transgraniczni;
 • osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin.

Jako potwierdzenie bycia osobą zaszczepioną lub ozdrowieńcem może służyć Unijny Certyfikat COVID-19. Pracownicy transgraniczni i osoby w małym ruchu granicznym nie muszą mieć negatywnego wyniku testu gdy przekraczają granicę lądową. Jeżeli jednak przylatują do Niemiec, to muszą mieć negatywny wynik testu albo skorzystać z innego zwolnienia.

2 dni
14+ Wiek
 • Miejsce rozpoczęcia
  Wrocław, Legnica, Zgorzelec
 • Wliczone
  Atrakcje
  Opieka Ambasadora
  Śniadania
  Transport
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Niewliczone
  Wyżywienie

Co zobaczymy?

1

Jarmarki na Marienplatz

Marienplatz to centrum Monachium, które skupia najważniejsze zabytki miasta. Zimą można tam się napić pysznego grzańca lub doskonałego piwa.
2

Allianz Arena, czyli stadion klubu Roberta Lewandowskiego

Dom Bayernu, Allianz Arena, miejsce gdzie na co dzień gra Robert Lewandowski. Zwiedzimy Arenę, ale również muzeum Bayernu Monachium, gdzie obejrzymy wiele niepowtarzalnych pamiątek i pucharów.
3

BMW Welt

Budynek BMW Welt pełni dziś kilka funkcji. Po pierwsze, znajdziemy w nim hale wystawowe, na których stoją dostępne do sprzedaży auta marek: BMW, Mini oraz Rolls-Royce. Do części z nich (z wyjątkiem najdroższych modeli) możemy wsiąść i zobaczyć jak wyglądają z perspektywy kierowcy. Warto pamiętać, że firma BMW powstała jako producent motocykli, a jej pierwszym modelem był motocykl BMW R32. I na piętrze właśnie wystawiono z kolei motocykle. Część z nich została przymocowana do podłoża i odwiedzający mogą na nich usiąść, co na pewno zainteresuje młodszych odwiedzających oraz fanów marki, którzy nie mieli nigdy okazji usiąść na motocyklach tej klasy. Na terenie kompleksu znajduje się sklep z pamiątkami, gdzie fani marki mogą kupić najrozmaitsze rzeczy związane z nią.  
4

BMW Muzeum

Na powierzchni 5000 metrów kwadratowych przedstawiono ponad 100-letnią historię firmy oraz plany na przyszłość. Muzeum podzielone jest na siedem obszarów tematycznych. Są to m.in.: motocykle, auta, marka BMW czy sporty motorowe.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w hostelu położonym blisko centrum Monachium, a dokładnie w Wombat's Hauptbahnhof. Do Marienplatz mamy 15 minut spacerem. Do naszej dyspozycji będą pokoje 6 osobowe.  
CENA: Przy zapisach do 15.11– 499złCena po zakończeniu promocji – 599 zł
 
Cena zawiera:
 • transport autokarem w obie strony na całej trasie
 • nocleg w hostelu w Monachium, w pokojach 6 osobowych z łazienką,
 • śniadanie
 • grę miejską, dzięki której poznasz i zwiedzisz Monachium
 • gadżety, dzięki którym lepiej poczujesz klimat Świąt Bożego Narodzenia
 • ubezpieczenie
 • opiekę liderów i dodatkowe atrakcje!
You don't have permission to register