Image Alt

Norwegia – wzdłuż fjordów

Norwegia – wzdłuż fjordów

4099zł 3999zł za osobę
(0 Reviews)

Termin: do indywidualnego ustalenia z grupą chętnych osób

Liczba dni na miejscu: 7

Liczba dni wolnych od pracy: 5

Grupa: 7 osób + pilot i kierowca

 

Zaczynając i kończąc w Bergen, ta podróż z przewodnikiem poprowadzi Cię przez jedne z najwspanialszych fiordów Norwegii w drodze do uroczych miast Ålesund, Kristiansund i Trondheim. Będziesz jeździć ekscytującymi trasami, takimi jak Atlantic Ocean Road i kręta przełęcz Trollstigen. Co więcej, będziesz mógł odkrywać fiordy drogą morską, ponieważ wycieczka obejmuje również całonocny rejs statkiem Hurtigruten Coastal Voyage, jedną z największych atrakcji Europy.

Loty:
Najtańsze połączenie na ten moment (22.02.2020):
Katowice-Stavanger-Katowice
Cena: 483 zł w dwie strony!!!

 

Uwaga!
Zakup biletów jest po stronie Ambasady Podróżników, podana cena jest aktualna na dzień 22.02.2020 i może ulec zmianie, sugerujemy dokonywanie rezerwacji przez nasze biuro jak najszybciej. Bilety lotnicze kupowane są przy grupie liczącej min. 7 osób

 

 

Ambasadorem grupy będzie Monika. Podróżniczka i fotografka. Zaczęło się od jeżdżenia autostopem po Europie podczas studów i tak trwa do teraz ta podróżnicza pasja. Lubi mieszkać w mieście, ale jak wakacje to tylko natura. Kocha norweskie krajobrazy, a fiordy jedzą jej z ręki. Doświadczenie podróżniczo-organizacyjne zdobywała w Klubie Podróżników BIT. W Norwegii spędziła ponad pół roku, pracując i podróżując, dzięki czemu zwiedziła ją od Oslo, po Nordkapp.

 • Wliczone
  Atrakcje
  Opieka Ambasadora
  Transport
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Niewliczone
  Śniadania
  Wyżywienie

Co zobaczymy?

1

Kjeragbolten

Niemal 1000metów nad Lysefiordem, pomiędzy skałami zaklinował się kamień, śmiałkowie chcąc poczuć adrenalinę mogą na niego wejść, dla tych mniej odważnych muszą wystarczyć imponujące widoki na fiord. Lysefjorden w dokładnym tłumaczeniu to jasny fiord, swoją nazwę zawdzięcza jasnym granitowym skałom, które go otaczają. Okolice te są bardzo słabo zaludnione, zresztą jak większa część Norwegii, przez co możemy podziwiać naturę a nie miasta. Droga w okolice góry Kjerag wiedzie wzdłóż rzeki, z niewielkimi szczytami górskimi po bokach i wygląda bajkowo.  
2

Preikestolen

Po drugiej stronie Lysefjordu znajduje się Preikestolen, co po polsku oznacza ambona. Preikestolen to po prostu płaska półka skalna o wymiarach 25m x 25m, chyba najpopularniejsza atrakcja Norwegii. Spacer w te rejony nie jest wymagający, przez co będzie tu znacznie więcej turystów, jednak otaczające nas widoki wszystko wynagradzają.
3

Trolltunga

Trolltunga to inaczej język trolla, wystająca skała znajduje się 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet. Możliwość posiedzenia na brzegu skały i spojrzenie w dół to niezapomniane uczucie, ale żeby tego doświadczyć czeka nas wyczerpujący treking. Pierwszy kilometr sprawia, że masz ochotę zawrócić. Idziesz po stromej ścieżce, pośród drzew, co oznacza, że nic nie widać. Jeśli wtedy nie zrezygnujesz i nie zawrócisz to będzie bardzo dobra decyzja, bo dalej czekają na nas już tylko niezapomniane widoki.
4

Lodowiec Folgefonna

Szusowanko na nartach w lecie? W Norwegii jest to możliwe, miedzy innymi na lodowcu Folgefonna. Tym razem odpuścimy sobie tą aktywność, tylko wybierzemy się na treking po okolicy, żeby zobaczyć jezyk lodowca oraz jeziora i rzeki powstałe poprzez topnienie lodowca. Folgefonna to 3 co do wielkości lodowiec w Norwegii i znajduje się na wysokości od 400m n.p.m do 1662 m n.p.m.
5

Aurlandsfjellet

Jest jedną z 18 widokowych dróg w Norwegii, nazywana drogą śnieżną nie bez powodu. Latem spokojnie będziemy mogli zobaczyć śnieg leżący na jej poboczu. Z poziomu morza, będziemy wjezdzać aż na 1300m. Przy 650m n.p.m znjaduje się znany punkt widokowy Stegastein na Aurlandsfjorden, nic dziwnego, że przyciąga wielu turystów, jest to jeden z lepszych widoków na fiord. Dalej czeka nas jeszcze stromy podjazd i całkowica zmiana krajobrazów. Zieleń ustępuje skałom, zdecydowanie sceneria robi się szorstka. Gdzieniegdzie pojawiają się mchy czy delikatne kwiatki. Aurlandsfjellet ma niecałe 50km i została zbudowana w 1967roku. W 2000 roku przestała słuzyć mieszkańcom jako droga przejazdowa, gdy został zbudowany najdłuższy na świecie drogowy tunel, o długości prawie 25km.
6

Kościół klepkowy w Borgund

W średniowieczu powstało około tysiąca kościołów w całości zrobionych z drewna, o konstrukcji słupowo-klepkowej. Pozosało ich tylko 28 i są to jedne z najstarszych drewnianych zabytów Europy. Borgund stavkirke został zbudowany ok 1150 roku i jest to jedyny klepkowy kościół, który pozosłał w stanie nienaruszonym.
7

Bryggen

Podczas tego wyjazdu nie ma w planie zwiedzania miast, wyjątkiem będzie nabrzeże Bergen, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kolorowe drewniane domki (a właściwie budynki handlowe) to wizytówka Bergen, jak i całej Norwegii. Od połowy XIV wieku ustanowiono tu placówkę handlową, a kupcy byli głownie niemieckiej narodowości, przez co nabrzeże zyskało nazwę Niemieckie Nabrzeże, czyli Tyskebryggen. Jednak po 2 wojnie światowej została nazwa Tyske, żeby się źle nie kojarzyło.

Zakwaterowanie

Noclegi czyli gdzie śpimy, na hamaku? Nocujemy w hostelach, hotelach lub domkach w pokojach 2-3-4 osobowych o normalnym standardzie. Pokoje są przytulne wykonane w skandynawskim stylu. Każdy pokój ma zazwyczaj osobną łazienkę, jednak w niektórych hostelach mogą zdarzyć się łazienki współdzielone. W miarę możliwości, pary będziemy umieszczać w pokojach 2-osobowych. Jeśli podróżujesz w pojedynkę i chcesz mieć pokój tylko dla siebie, napisz do nas taką wiadomość, a my sprawdzimy, w których miejsach mamy taką możliwość  i damy Ci znać o możliwej dopłacie.

PROMO!

4099 3999zł/os

Cena zawiera
 • Opiekę doświadczonego Ambasadora, który był w w/w miejscach
 • Noclegi na całej trasie
 • Transport busem oraz transport promem na niektórych odcinkach trasy
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie w podróży
 • Miniprzewodnik po Norwegii
 • Termoaktywna koszulka wyjazdowa
Cena nie zawiera:
 • Pełnego wyżywienia choć zdarzają się noclegi ze śniadaniem
 • Biletu lotniczego Polska-Norwegia-Polska
 • Pamiątek
 • Dodatkowych atrakcji płatnych według uznania
Harmonogram wpłat:
 1. 500zł zaliczki płatne 48h po dokonaniu rezerwacji
 2. 3039 płatne na miesiąc przed wylotem do 23.05.2020
You don't have permission to register