Ile kosztuje weekend we Lwowie?

Lwów zwany Małym Krakowem ma nad naszą dawną stolicą Polski pewną przewagę. Jest tańszy. Dotyczy to zarówno noclegu, jedzenia, transportu, jak i wszelkich innych atrakcji. Dlatego turyści chętnie ruszają na weekend do Lwowa, w którym mogą spacerować imponującymi uliczkami rynku, zajrzeć do legendarnej opery, zwiedzić teatr lalek oraz podziwiać liczne muzea. Kluczowe pytanie brzmi więc: ile kosztuje weekend we Lwowie?

Ile pieniędzy na weekend we Lwowie?

Turyści, którzy chcą zwiedzić Lwów, powinni dysponować tamtejszą walutą, czyli hrywną. Jej średni kurs wynosi około 0,13 zł,  200 hrywien to 26,92 zł [w dniu 08.10.2020]. 

Pieniądze możesz swobodnie wymienić w polskim kantorze, a także już na miejscu. Ponadto, zanim zdecydujesz się na weekend we Lwowie, pamiętaj, że musisz mieć aktualny paszport. Na weekend we Lwowie nie zabieraj ze sobą nic specjalnego, poza małym bagażem z ubraniami oraz niezbędnymi akcesoriami. W razie potrzeby produkty spożywcze, leki oraz inne drobne gadżety bez problemu kupisz w mieście.

W tym pięknym ukraińskim zakątku jest naprawdę stosunkowo tanio. Ile więc kosztuje weekend we Lwowie? Nie da się ukryć, że najbardziej opłaca się zarezerwować weekendową wycieczkę ze sprawdzonym organizatorem – polecamy się! 🙂 Podróż autokarem nie obciąża kieszeni, gdyż koszty rozkładają się na całą grupę. Nie musisz martwić się opłatami związanymi z eksploatacją własnego pojazdu i paliwem.

Co istotne, proponujemy tylko sprawdzone miejsca noclegowe, z łatwym dostępem do centrum i najważniejszych atrakcji. Dzięki temu zdejmujesz z siebie konieczność czasochłonnego poszukiwania taniego noclegu. Nie musisz również kontaktować się z właścicielem obiektu, co bywa problematyczne zwłaszcza dla osób, które nie znają języka. Pozbywasz się kolejnego stresu związanego z wyjazdem.

Kolejna kwestia dotyczy wyżywienia. Nie zawsze jest ono wliczone w koszty wycieczki.  Jednak bez obaw, dobry obiad we Lwowie zjesz nawet za 20-30 zł! Warto szukać restauracji, w których nie panuje zbyt intensywny ruch. Jeśli chcesz zajrzeć do legendarnych restauracji we Lwowie, godne uwagi są obiady u Baczewskich, gdzie często z głośników płynie przedwojenna polska muzyka. Obsługa rozmawia po polsku, a dwudaniowy obiad zamówisz do 40 zł. Wyjątkowy klimat panuje też w Atlasie, Szkockiej i Armacie w hotelu Citadel Inn.

Podsumowując – weekend we Lwowie waha się w granicy 400-600 zł. Oczywiście może kosztować jeszcze mniej lub więcej – wszystko zależy od rodzaju wycieczki.

Na co warto wydać hrywny? Dowiecie się również z naszego wcześniejszego artykułu:

Czego spróbować we Lwowie – top 10 alkohole i napoje

 

Na co turyści wydają pieniądze na weekend we Lwowie?

Wiele atrakcji we Lwowie jest darmowych lub kosztuje niewiele, dzięki czemu nie nadwyrężysz budżetu. Niewątpliwie należy do nich spacer po zabytkowym rynku, który jest sercem miasta. Warto jednak wydać kilka hrywn, by zajrzeć do innych niepowtarzalnych miejsc, w tym do Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Spektakle zapierają dech w piersi, gdyż wszystkie opery, operetki, balety i koncerty są na najwyższym poziomie. Ceny biletów wahają się w granicach 75-500 UAH, zależnie od rodzaju widowiska.

Następnie swoje kroki warto skierować do Teatru Lalek, w którym gościli wybitni aktorzy z całego świata. Bilet wynosi około 50 UAH. Wśród pięknych lwowskich atrakcji bez wątpienia znajduje się Manufaktura Czekolady oraz Kasyno Szlacheckie. Ceny w Manufakturze nie są wygórowane – za latte zapłacisz nawet 37 UAH, a czekoladę lub kawę z czekoladą 45 UAH. Równie niskie ceny obejmują wycieczkę autem zabytkowym po mieście – to zaledwie 100 UAH za godzinę.

Miłośnicy piwa również będą zachwyceni. Przykładowo w słynnym teatrze piwa „Pravda” na ten napój 0,25l wydasz od 25 do 40 UAH, czyli nawet niewiele ponad 3 zł. Papierosy w sklepach też kuszą niską ceną – słynne Kenty kupisz od 42 UAH.

Weekend we Lwowie obfituje w liczne smaczki i atrakcje dla prawdziwych turystów. Jeśli chcesz naprawdę niedrogo zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast, spakuj torbę, zabierz hrywny i wyrusz na podbój Małego Krakowa.

A jeśli pragniesz czerpać z podróży 200%, postaw na wyjazd z nami. Ambasada Podróżników organizuje wyjazdy do Lwowa w najatrakcyjniejszych cenach wraz z opieką ambasadora i ubezpieczeniem. Skusisz się na przygodę życia? 

Zakochaj się we Lwowie

 

Zostaw komentarz:

You don't have permission to register